Międzynarodowy konkurs dla turystów

Wygraj miesięczną podróż po świecie do zrównoważonych destynacji turystycznych

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO), który ma na celu promowanie odpowiedzialnego podróżowania, w którym nagrodą jest miesięczna podróż po świecie, do zrównoważonych destynacji turystycznych.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o wyjaśnienie organizatorom w 200 słowach dlaczego powinny zostać wybrane, aby reprezentować globalnego “odpowiedzialnego podróżnika” na stronie http://www.travelenjoyrespect.org/travellerscompetition/#join-section w terminie do 18 października 2017 r.

Podróż laureata konkursu rozpocznie się w siedzibie UNWTO w Madrycie 24 listopada 2017 r. oficjalną ceremonią “Wyznaczenia” przez Sekretarza Generalnego i zakończy na uroczystości zamknięcia Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Turystyki dla Rozwoju w Genewie 20 grudnia 2017. Podróż zwycięzcy będzie wspierana przez firmę Explore WorldWide, reprezentującą podróżników przygodowych. Zwycięzca będzie goszczony i otrzyma pomoc w odwiedzeniu odpowiedzialnych i zrównoważonych projektów turystycznych w Kolumbii, Niemczech, Meksyku, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwajcarii.

Konkurs jest jednym z głównych działań kampanii “Travel.Enjoy.Respect”, którą UNWTO zainicjowało, w ramach Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Turystyki na rzecz Rozwoju, aby zwiększyć świadomość wkładu zaangażowania turystów dla rozwoju zrównoważonej turystyki i w uczynienie sektora katalizatorem pozytywnych zmian. Ogłaszając konkurs Taleb Rifai, Sekretarz Generalny UNWTO powiedział: „Liczy się każda czynność, a podróżni mają do odegrania dużą rolę w budowie bardziej zrównoważonego sektora turystycznego. Wyobraźmy sobie wpływ jednej małej akcji pomnożonej przez miliony. Chcemy zainspirować wszystkich podróżnych do zmian, które chcą widzieć na świecie”.

Więcej szczegółów na:
https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/aktualnosci/7536,Miedzynarodowy-konkurs-dla-turystow-promujacy-zrownowazona-i-odpowiedzialna-tury.html

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie autorskie