Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

100. urodziny miasta Wołomin

4 lutego 2019, 16:00 - 21:00

Darmowy

2019 rok to rok dla nas wyjątkowy! 4 lutego przypada 100. rocznica nadania Wołominowi praw miejskich przyznanych na mocy Dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w 1919 roku.

To niezwykle ważna i symboliczna data w historii Wołomina, dlatego właśnie 4 lutego rozpoczynamy świętowanie i będziemy celebrować tę piękną rocznicę cały rok! Podczas obchodów pragniemy wzmocnić poczucie dumy i wspólnoty wśród naszych mieszkańców. Planujemy organizację różnorodnych wydarzeń przypominających o ważnych datach, osobach i miejscach związanych z Wołominem. Zróżnicowana forma i tematyka pozwoli nam dotrzeć do osób w różnym wieku oraz odkryć mniej znane aspekty naszej przeszłości.

Obchody rozpoczynamy w dzień 100 urodzin – 4 lutego 2019 roku. Tego dnia na ulicach Wołomina będzie można spotkać postacie związane z historią naszego miasta, które wręczą mieszkańcom drobne upominki i zaproszą na tort i wspólne odśpiewanie tradycyjnego urodzinowego sto lat. Historyczny charakter chwili podkreśli, krótka scenka teatralna, którą przygotował dla mieszkańców Miejski Dom Kultury w Wołominie.

Będziemy też mieli okazję wysłuchać wykładu Pani Marzeny Kubacz na temat historii Wołomina oraz poznać autorów Wołomińskiego Niezbędnika Historycznego, którego wieczór promocyjny odbędzie się również w jubileuszowy wieczór.

Dzień urodzin zakończymy koncertem „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciech Bardowski. Koncert poprowadzi dla nas Ryszard Rembiszewski.

Program wydarzenia:
Plac 3 Maja:
16:00 – urodzinowy tort dla mieszkańców

Miejski Dom Kultury:
17:30 – wykład o historii Wołomina p. Marzeny Kubacz
18:30 – promocja “Wołomińskiego Niezbędnika Historycznego”
19:30 – koncert “Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego

O kolejnych wydarzeniach poinformujemy wkrótce.

Źródło: https://wolomin.org/

Szczegóły

Data:
4 lutego 2019
Czas:
16:00 - 21:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, , ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Wołomin
Wołomin, 05-200