Ładowanie Wydarzenia

Anna Matera – Lewicka – Wystawa Malarstwa – Radzymin

24 lipca 2020 - 16 sierpnia 2020

Anna Matera – Lewicka – Malarstwo
Wystawa trwa do 16 sierpnia
Galeria czynna wtorek – niedziela 12:00 – 18:00
Galeria piwniczka, Domek Ogrodnika, Radzymin, ul 11 listopada 4

Anna Matera Lewicka
Radzyminianka, malarka, edukatorka, animatorka kultury. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Warszawie, oraz Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wystawiała swoje prace wielokrotnie w Radzyminie ale również w Warszawie, Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Przez wiele lat prowadziła pracownię plastyczną w Radzyminie, gdzie edukowała całe rzesze młodych ludzi. Dla wielu z nas była pierwszym nauczycielem wprowadzającym nas w świat sztuki.

Inspiracja naturą.
„Kochajmy naturę a ona nas zainspiruje. Natura inspiruje artystów na całym świecie do dnia dzisiejszego. Trudno jej się oprzeć, bo wnosi w nasze życie wiele pięknych doznań, ukojenia, radości i zmusza do kreatywności. Bywa też w wielu przypadkach nieodzowną terapią – wystarczy tylko na nią bacznie popatrzeć.
Artyści chcą ją zarejestrować lub przetworzyć, wykorzystując różne środki plastyczne w celu zrealizowania własnej koncepcji artystycznej. Powstają więc obrazy o różnorodnej tematyce, piękne rzeźby, grafiki, elementy architektoniczne. Natura wplata się w nasze życie codzienne, gdzie spotykamy ją w sztuce użytkowej – reklamach, filmach, szatach graficznych komputerów.
Dodatkowo pogłębia i wzbogaca naszą percepcje odbioru świata zewnętrznego. Czerpnie z jej bogactwa i różnorodności z form i treści dla procesu tworzenia zależy od nas samych.”

Źródło: http://cogdziekiedy.radzymin.pl/

Share This Event

Szczegóły

Start:
24 lipca 2020
Koniec:
16 sierpnia 2020
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Radzymin
Radzymin, Gmina Radzymin 05-250 + Google Map