Ładowanie Wydarzenia

Artur Pastewka – United colours w akwareli – wernisaż wystawy – Radzymi

10 października 2020, 18:00 - 19:00

Artur Pastewka – architekt, akwarelista, współwłaściciel firmy Pastewka i Strój – Architekci s.c. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych między innymi w Gdańsku, Wołominie, Kuligowie i Warszawie, uczestnik wielu wydarzeń plenerowych.

„Malowanie to moja pasja, hobby, odskocznia od rutyny życia zawodowego, poczucie wolności, działanie bez ograniczeń procedur i presji komercyjnego efektu, czysta moja twórczość, jakże odmienna od długotrwałego procesu projektowego, nierozerwalnie związanego z kompromisem będącym wynikiem; oczekiwań inwestora, kosztorysów, uwarunkowań prawnych, technicznych, itp.

Dlaczego wybrałem akwarelę jako technikę malarską? Przede wszystkim dlatego, że jest nieprzewidywalna i zaskakująca, spontaniczna i szybka, wymagająca precyzji technologii ale dająca nieograniczające pole do improwizacji którą determinuje PRZYPADEK związany z dynamicznym procesem malowania technologią akwareli.

Drugą ważną cechą tej techniki jest jej plastyczność, którą odnajduję we wzajemnych oddziaływaniach przemieszanych pigmentów, niezupełnie wnikających w strukturę podłoża. To płynne i łagodne przechodzenie jednej barwy w drugą jest trudne do osiągnięcia w innych technikach malowania.

Akwarela dla mnie jest także techniką, umożliwiająca osiągnięcie maksymalnego zamierzenia plastycznego w zderzeniu z ograniczeniem czasu, który jest ważny przy założeniu, realizacji mojej twórczości z natury.”

Artur Pastewka

Wernisaż wystawy
10 października 2020, godz. 18:00
Galeria Piwniczka, ul. 11 Listopada 4, 05-250 Radzymin
Wstęp wolny!

Źródło: http://cogdziekiedy.radzymin.pl/

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
10 października 2020
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Radzymin
Radzymin, Gmina Radzymin 05-250 + Google Map