Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dyskusyjny Klub Książki – Marki

16 maja 2019, 17:00 - 18:30

Darmowy

Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza 16 maja (czwartek) o godz. 17:00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematem spotkania będzie książka Dzikusy Sabri Louatach, powieść na punkcie której oszalała cała Francja. W duchu wielkich literackich tradycji Sabri Louatah miesza w fabule wątki polityczne i rodzinne, tworząc zapierającą dech w piersiach powieść. On wie, jak wykreować napiętą atmosferę , a czytelnik uzależnia się natychmiast i całkowicie.

Tom 1. Francuskie wesele.

Po raz pierwszy w historii prezydentem Francji może zostać imigrant z Algierii. Tymczasem w podparyskim Saint-Etienne gwarną, algierską rodzinę Nerrouche trawi gorączka ślubnych przygotowań. Tylko młodego Krima, świadka pana młodego, dręczy rosnący niepokój. Nim miną 24 godziny, losy szalonego rodu i politycznej nadziei kraju skrzyżują się z wielkim hukiem.

Ironiczna i nieprzewidywalna mieszanka thrillera politycznego i rodzinnej sagi, która wciąga jak najlepszy serial

Tom 2. Upiór nawiedził Europę.

Europę nawiedził upiór, którego imię brzmi Nazir Narrusz. Pogrążył Francję w niespotykanym dotąd chaosie. Jest samotnym wilkiem czy może ktoś za nim stoi. Po zamachu na Idera Szawisza, pierwszego kandydata na prezydenta arabskiego pochodzenia, cała Francja wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na wynik wyborów. Spełnia się najdziwniejszy ze scenariuszy, prezydentem-elektem po raz pierwszy w historii zostaje człowiek pogrążony w śpiączce…

Drugi tom debiutanckiej powieści Louataha w dobie nasilonego terroryzmu i kryzysu europejskich wartości czyta się z zapartym tchem jak najlepszy reportaż. Aż trudno uwierzyć, że to tylko polityczna fikcja.

Źródło: http://www.marki.net.pl

Szczegóły

Data:
16 maja 2019
Czas:
17:00 - 18:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Marki
Marki, 05-270