Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dźwiękobajki “O Słońcu, księżniczce i kapeluszu sombrero, czyli o przedziwnych przygodach w świecie baśni” – Marki

17 marca 2019, 15:00 - 17:30

5PLN

DŹWIĘKO-BAJKI czyli SPOTKANIE Z OPOWIEŚCIAMI DLA NAJMŁODSZYCH w MOK

Zapraszamy na spotkanie z opowiadaczami i podróż w bajkowy świat słów i dźwięków. To pierwsze takie wydarzenie w Markach.

17 marca (niedziela) na spotkanie zapraszamy:
rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym (4-5 lat), godz. 15.00
rodziców z dziećmi w wieku szkolnym (6-9 lat), godz. 16.30

Uprzejmie prosimy, aby w spotkaniu w poszczególnych grupach uczestniczyły dzieci wyłącznie w podanym przedziale wiekowym.

Dzieci i rodzice usłyszą kilka baśni ilustrowanych dźwiękami ciekawych instrumentów.  Będzie to dobra okazja by przekonać się jak brzmią: harfa celtycka, skrzypce, drumla, tank drum, kalimba, czy bendir.Muzyka wprowadzi słuchaczy w klimat opowieści, podkreśli istotne wydarzenia i komiczne elementy. Opowiadanie historii było w przeszłości czymś naturalnym, codziennym – opowiadano zanim zaczęto pisać. Spotkanie z opowieściami w takiej otwartej formie, zakłada współtworzenie wydarzenia przez słuchaczy.
Dziecko nie jest biernym odbiorcą, ale musi się tu zaangażować: przede wszystkim działa zmysł słuchu, włącza się koncentracja, by podążać za fabułą, przewidywać działania bohaterów, odkrywać humor zawarty w historiach. Aktywności ruchowe, rytmiczne i muzyczne, które zaproponują nasi goście w trakcie spotkania pomagają utrzymać skupienie dzieci i sprawiają, że słuchacze łatwiej utożsamiają się z bohaterami i przeżywają z nimi wydarzenia.

Opowiadać i przygrywać będą wprowadzając wszystkich w bajkowy świat słów i dźwięków:

Katarzyna Płocińska – pedagog, animatorka, instruktorka dramy i gordonowskich zajęć umuzykalniających, wychowawczyni, opowiadaczka. Ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, a artystyczne umiejętności kształciła m. in. w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Pruszkowie. Współtworzy koncerty dla dzieci z cyklu „Muzyczna Lokomotywa”. Od kilku lat towarzyszy też bajarzom z „Karawany Opowieści” oraz „Grupy 501″ ilustrując opowieści dźwiękami. Sama najchętniej opowiada historie śmieszne, niebanalne, niekoniecznie z morałem.

Jerzy Szufa – opowiadacz, filozof i animator. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i bajkami. Członek grupy opowiadaczy „Grupa 501″. Uczestniczył w warsztatach opowiadaczy Jihad Darviche i Dan Yashinsky. Absolwent międzynarodowego kursu „Share the Right Story” na temat wykorzystania opowieści w edukacji. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obowiązują wejściówki w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie MOK, tel. 22 781 14 06
oraz KUP BILET – ONLINE na www.ewejsciowki.pl
FB https://www.facebook.com/mokmarki

Źródło: http://www.marki.net.pl/

Szczegóły

Data:
17 marca 2019
Czas:
15:00 - 17:30
Koszt:
5PLN
Wydarzenie Categories:
, , ,

Miejsce

Marki
Marki, 05-270