Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Przeczytajmy wspólnie “Przedwiośnie” – Marki

8 września 2018, 14:00 - 20:00

Darmowy

Biblioteka Publiczna zaprasza na Narodowe Czytanie 2018

Jak co roku we wrześniu będziemy mogli wspólnie poczytać piękną polską literaturę.

Akcję po raz kolejny objął honorowym patronatem Prezydent RP – Andrzej Duda.

Na uroczystej inauguracji Akcji Narodowego Czytania  Prezydent RP powiedział:

– Wiele tych pytań jest dzisiaj w Polsce aktualnych, dlatego właśnie ta powieść wydaje nam się tak ważna i w 2018 r. warto ją przypomnieć i przeczytać – zachęcał Prezydent – Niech będzie to lektura, która nas pochłonie i nie tylko przypomni nam historię, nie tylko powie coś o polskim duchu tamtych czasów, ale być może natchnie nas także i na teraźniejszość.

Zaś w liście skierowanym od Prezydenta Andrzeja Dudy na ręce Burmistrza Jacka Orycha i do Biblioteki Publicznej czytamy:
– W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi.

Z tej okazji w Centrum Aktywności Fabryczna 3 od godziny 14:00 do 20:00 czeka moc atrakcji. O 15:00 spotkanie z autorką książek dla dzieci Grażyną Bąkiewicz, o 17:00 spotkanie z pisarzem i dziennikarzem Wojciechem Jagielskim. Dla najmłodszych przewidzieliśmy warsztaty ceramiczne. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: http://www.marki.pl/

Szczegóły

Data:
8 września 2018
Czas:
14:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, , ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Marki
Marki, 05-270 + Google Map