Ładowanie Wydarzenia

RUO: Robert Szewczyk – “Egzotyczna Polska” – Radzymin

13 lutego 2019, 11:00 - 12:00
Radzymiński Uniwersytet Otwarty

Robert Szewczyk
Egzotyczna Polska

13 lutego (środa) godz. 11:00
Miejska Sala Koncertowa

Egzotyczna Polska

Fascynująca, geograficzna podróż po Polsce. Tundra, tajga, stepy, pustynia, wulkany, dżungla… wszystko to odnajdziemy w naszym kraju. Ciekawe zestawienia, np. klify nadbałtyckie i te w Irlandii, Góry Świętokrzyskie i góry w Szkocji. Co łączy Wyspę Wielkanocną z Wyspą Wolin? Czy delta Nilu jest podobna do delty Wisły? Czy w Polsce znajdziemy lodowce górskie? Ile razy większy jest wodospad Iguacu od Wielkiej Siklawy. A także: jeziora, wysokie góry (Tatry i Alpy powstały w tym samym czasie), fantazyjne skały (Diabla Wieża w USA i sudecka Wilcza Góra), dzikie rzeki (Amazonka i Narew) i jaskinie. Cały świat w Polsce!

Robert Szewczyk jest geografem, geoekologiem (Uniwersytet Warszawski). Pracuje jako niezależny dziennikarz specjalizujący się w turystyce i podróżach. Jest autorem i redaktorem wielu przewodników turystycznych, albumów oraz wydawnictw edukacyjnych. Współpracuje z Polskim Radiem.
Przygotowuje wykłady ilustrowane fotografiami oraz prezentacje multimedialne dotyczące zagadnień geograficznych, ochrony środowiska, podróży, turystyki i krajoznawstwa.

Źródło: http://www.bibliotekaradzymin.pl/

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
13 lutego 2019
Czas:
11:00 - 12:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Radzymin
Radzymin, Gmina Radzymin 05-250