Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wernisaż wystawy Jolanty Caban – Zielonka

15 marca 2019, 18:00 - 20:00

Darmowy

Po co malarstwo? –

wszyscy lubimy patrzeć, uczymy się WIDZIEĆ – spostrzegamy, czasem analizujemy ŚWIATY STWARZANE NA papierze, płótnie, drewnie, kartonie, wszyscy wiemy, że wokół nas tworzy się świat szczególny, niemal tajemniczy, INNY.

Mniej czy więcej wiemy, że nasze oko przywykło do oglądania, na co dzień nie jesteśmy z tą pamięcią, przecież jest to oczywiste, a jednak…

bywają obrazy, które zapamiętujemy, wzruszają nas, podziwiamy ich urodę.

Wiosennie ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JOLANTY CABAN, malarki znanej, pokazywanej wcześniej przez nas – której malowanie swoją lekkością, urokiem, swobodą opowiada o tym, co wszyscy lubimy, do czego nie zawsze się przyznajemy. JOLANTA CABAN mieszka i pracuje w Warszawie, maluje i ciągle szuka nowego.

W wielu miejscach i w Polsce i poza nią pokazywała swoje obrazy, z obrazami była i we Francji, i w Brukseli, w pobliskim Wilnie, będzie wkrótce we Włoszech, czy w Wiedniu – wszędzie tam, gdzie malarstwo cieszy się uwagą i sympatią, wprowadza spokój i harmonię, czasem mówi, że największym ludzkiego oczekiwania jest to wszystko, co daje równowagę wewnętrzną.

Jolanta jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, studiowała także malarstwo we Francji, a już za chwilę otrzyma tytuł doktora, o swoim malowaniu mówi, że  jest esencją jej życia, poszukiwaniem.

W dzisiejszym „stanie”, w jakim jest sztuka malowania, każdy z artystów musi znaleźć miejsce dla siebie, które będzie tylko jego, a jednocześnie odnajdzie się w małych i dużych dyskusjach o sztuce, a zaprzyjaźnionej z nami MALARCE życzymy, by każdy jej krok na obrazie był wyrazem tego, czego i ona i także MY wszyscy potrzebujemy.

Grażyna Krzyżak-Krzyżanowska, kuratorka wystawy

Piątek 15 marca 2019, godz. 18:00. Galeria Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

Naszym gościem będzie autorka obrazów a wystawie towarzyszyć będzie koncert gitarowy Tomasza Króla.

Źródło: http://okis.zielonka.pl/

Szczegóły

Data:
15 marca 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, , , ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Zielonka
Zielonka, 05-220