Ładowanie Wydarzenia

Wernisaż wystawy Marka Zalewskiego – Chrzęsne

22 września 2019, 15:00 - 18:00

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na wernisaż wystawy Marka Zalewskiego “OWOCE NOCY I DNI…”

…. Codzienność – niecodzienna – wypełniona kolorem, energią, ciepłem światła słońca, ludzkim ciepłem, z dystansu, z przechodzenia mostem, ulicą, drogą, kolejną ścieżką życia…

MAREK ZALEWSKI – mieszka i pracuje w Ciechanowie – to tak na pierwszej lub ósmej nucie Wielkiego Koncertu – koncertu wymagającego, podsuwającego nowe pomysły, obrazy, kroki do zrobienia, widoki i myśli do zapamiętania, a bywa, że jego własna droga wiedzie przez odległy Mannheim, piękny i wzniosły na tyle, by zatrzymać uwagę dobrego obserwatora, przez wiele krajów dalekich i bliskich wypełnionych przeszłością i cudami życia codziennego i wielkiej sztuki. Historia i czas obecny, kiedyś i dziś, to, co zanotowane, zapamiętane, utrwalone wszelkimi zapisami, także to, co  Obecne Tylko Teraz. Niektórzy nazywają to Balansem – umiejętnością zachowania równowagi, wąską kładką, po której się stąpa – w przypadku MARKA ZALEWSKIEGO – zawsze z radością, oddaniem czystości intencji, świadomością czasu.

Artysta zaprezentuje swoje ostatnie obrazy na dużej wystawie w Pałacu w Chrzęsnem, otworzy ją uroczyście 22 września 2019 r. w gościnnych salach pałacu.

MAREK ZALEWSKI (1953), mieszkaniec Mazowsza, podróżnik po wielu krajach Europy, obserwator i autor setek rysunków, obrazów malarskich, rzeźbiarz, związany zawodowo z niegdysiejszym BWA w Ciechanowie, jego kiedyś dyrektor, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, swoje prace wystawia i w Europie i w Polsce, znajdują się w różnych kolekcjach, zawsze świecą radością życzliwością, optymizmem.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Tuż po wernisażu, o godz.16.00, odbędzie się koncert jazzowy Włodzimierz Nahorny Trio – cykl Chrzęsne na Jazzowo.

Źródło: http://www.palacwchrzesnem.pl/

Share This Event

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
22 września 2019
Czas:
15:00 - 18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategorie:
, , , ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Chrzęsne
Chrzęsne, Gmina Tłuszcz 05-240