Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

“Wokół Herberta, czyli potęga smaku, albo sztuczny miód” – autorski projekt Dariusza Jakubowskiego – Radzymin

22 marca 2019, 18:00 - 20:00

Darmowy

„Wokół Herberta, czyli potęga smaku,albo sztuczny miód”

22 marca 2019r. godz. 18:00
Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Spektakl odbędzie się podczas 4 edycji dyktanda o pióro Burmistrza Radzymina
Autorski projekt Dariusza Jakubowskiego powstały z okazji Roku Zbigniewa Herberta ustanowionego przez Sejm RP i 20 rocznicy śmierci Poety(28 lipca 1998):

(…)„W epoce kryzysu wartości i głębokiego zwątpienia Zbigniew Herbert zawsze stał po stronie zasad:w sztuce-kanonu piękna,hierarchii i rzemiosła,w życiu-kodeksów etycznych,jasno rozróżniających pojęcie dobra i zła. W swojej poezji wyrażał umiłowanie wolności,wiarę w godność jednostki i jej moralną siłę.
Był uosobieniem wierności-samemu sobie i słowu.Słowu rozumianemu też jako oczywistość cierpliwej pracy nad przywracaniem pojęciom ich rzeczywistych znaczeń. ”(…)

Dzisiejszy świat sprowadza człowieka jedynie do zewnętrzności ciała,a człowiek przecież to inny jeszcze wymiar potrzeb i inny wymiar możliwości.Jego byt określa wewnętrzny stosunek do prawdy,dobra i piękna.Program „Wokół Herberta,czyli potęga smaku,albo sztuczny miód”jest tego przypomnieniem,jest wspólną z publicznością podróżą ku archetypom kulturowym wyznaczonym przez pojęcie smaku.Odsłania też kody powinowactw duchowych twórczości Baudelaire’a,Szymborskiej,Baczyńskiego czy Hardy’ego ze Zbigniewem Herbertem.Na chwilę zatrzymuje się przy „Żródle”Norwida. Polifonia J.S.Bacha i jego „Preludia”,”Wokaliza” Wojciecha Kilara z filmu „Dziewiąte wrota” i „Wokaliza” op.34 nr14 Rachmaninowa,czy Sonata J.Haydna,znakomicie korespondujące z głębią poezji,są muzycznym dopełnieniem wydarzenia.

Wykonawcy:
Dariusz Jakubowski-aktor,autor koncepcji,reżyseria
Katarzyna Thomas-sopran
Piotr Szafraniec-fortepian

Wstęp wolny!

Źródło: http://www.bibliotekaradzymin.pl/

Szczegóły

Data:
22 marca 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, , ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Radzymin
Radzymin, 05-250