niedziela, 16-02-2020

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Zima w Mieście – Zielonka

10 lutego 2020 - 21 lutego 2020

Akcja „Zima w mieście” 2020

Warsztaty profilaktyczno-sportowe

,,CZAS ZIMOWEJ ZABAWY”

W czasie ferii zimowych Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza dzieci w wieku szkolnym  (rocznik 2012 i starsze – od 1 klasy szkoły podstawowej) do udziału w akcji zima w mieście.

W programie akcji znajdzie się szereg zajęć profilaktycznych, sportowych, artystycznych, kulturalnych. Dzieci będą miały okazję do aktywnego, ciekawego oraz bezpiecznego spędzenia zimowego czasu.

Zima w mieście 2020 w dniach 10.02-21.02.2020
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH    8.00 – 16.00

RAMOWY PROGRAM DNIA:

8.00-9.00 zajęcia świetlicowe, gry planszowe, tenis stołowy

9.00-12.00
Zajęcia sportowe, z dyscyplin: piłka nożna, badminton, unihokej, siatkówka, oraz gry i zabawy sportowe.

Zajęcia artystyczne, w tym plastyczne, plastyczno-techniczne, sceniczne.

Zabawy integracyjne z elementami pedagogiki zabawy, zabawy z muzyką, ze skakanką i gumą, berki, warsztaty balonowe i inne.

Zabawy ruchowe
W przypadku dogodnej pogody na terenie Ośrodka odbywać się będą zabawy na powietrzu (konieczne ciepłe ubranie, szalik, czapka, rękawiczki, spodnie nieprzemakalne).

12.00 Obiad

12.30-15.00 Zajęcia sportowe, wyjście na lodowisko, gry i zabawy

Wyjście na lodowisko (uzależnione od pogody, ok. godziny 13:00).
ZASADY UDZIAŁU: Zapisy na wyjście na lodowisko danego dnia odbywają się rano w recepcji. Udział jest nieodpłatny w przypadku gdy dziecko posiada własne łyżwy. W przypadku braku łyżew dziecko przynosi ze sobą pieniądze na wypożyczenie sprzętu, zgodnie z cennikiem wypożyczalni.
Nie przewidujemy nauki jazdy na łyżwach prowadzonej przez instruktora, dlatego prosimy zapisywać dzieci, które będą samodzielne na lodowisku.

15.00-16.00 Zajęcia świetlicowe

Harmonogram  w odniesieniu do tematu przewodniego akcji:

TYDZIEŃ

  1. Zapoznawczy poniedziałek – zapoznanie dzieci z programem akcji, zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej KLANZA, rozmowa na temat zasad bezpieczeństwa podczas ferii. Zimowe warsztaty kolażu – gazetowy kolaż.
  2. Wtorek: Dzień balonowy – eksperymenty z balonem (badanie właściwości powietrza). Warsztaty balonowe (skręcanie zwierzątek z balonów), karnawałowy smok z balonów. Malowanie farbami przy użyciu balonów.
  3. Środa: Dzień fotografii – wprowadzenie dzieci do magicznego świata fotografii. Wykonanie ścianki do sesji fotograficznej o wybranej tematyce, z wyciętymi otworami na głowy pozujących, sesja zdjęciowa. Konkurs na najbardziej kreatywne selfie.
  4. Czwartek: Dzień gracza – zawody w układaniu puzzli na czas, kalambury, próbowanie swoich sił w różnych grach planszowych. Tworzenie własnej gry. Poznajemy powody, dla których warto grać w gry planszowe.
  5. Piątek: Dzień Świętego Walentego – walentynkowo-karnawałowa zabawa przy ulubionych hitach. Warsztaty tworzenia magnesów na lodówkę z koralików.

II TYDZIEŃ

  1. Poniedziałek: Dzień szalonego reportera – Ćwiczenia dykcji i emisji głosu. Przygotowanie i nagrywanie sondy (na terenie OKiS)Tworzenie malarskich prac zbiorowych o tematyce zimowej.
  2. Wtorek: EKO dzień – tworzenie przestrzennych bałwanów z butelek plastikowych i papieru (EKO bałwany). Rozwiązywanie quizu ekologicznego. Szukanie odpowiedzi na pytanie „Jak być EKO na co dzień?”
  3. Środa: Dzień na scenie – zajęcia parateatralne. Przygotowanie własnej reklamy oraz parodii wybranej reklamy telewizyjnej. Warsztaty malowania na tkaninie – tworzenie autorskich T-shirtów.
  4. Czwartek: Dzień w pułapce umysłu. Udział w eksperymentach, które pokazują, jakie figle płata nam nasz mózg. Gimnastyka umysłu – zagadki logiczne, test na spostrzegawczość, konkurs w rozwiązywaniu sudoku. Warsztaty tworzenia mozaiki z płyt CD.
  5. Pożegnalny piątek – Zimowa Olimpiada. Podsumowanie dwóch tygodni zabawy, rozdanie dyplomów.

Stałymi punktami w tygodniowym planie zajęć będą:

– we wtorki: spotkania z literaturą we współpracy z Biblioteką Miejską w Zielonce.

– Filmowe czwartki – pokazy filmów dla dzieci.

– Piątkowy The Voice of Zielonka – odkrywanie talentów wokalnych.

Codziennie będzie możliwość zakupu obiadu.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Na Akcję „Zima w mieście” obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy rodzic/opiekun prawny musi podpisać i dostarczyć do sekretariatu OKiS osobiście do pok. 27 lub drogą mailową, przesyłając skan dokumentu na adres okis@zielonka.pl.  

Źródło: http://okis.zielonka.pl/

Szczegóły

Start:
10 lutego 2020
Koniec:
21 lutego 2020
Wydarzenie Categories:
, ,

Miejsce

Zielonka
Zielonka, 05-220

Nadchodzące wydarzenia:

Zima w Mieście – Zielonka

Akcja „Zima w mieście” 2020 Warsztaty profilaktyczno-sportowe ,,CZAS ZIMOWEJ ZABAWY” W czasie ferii zimowych Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza dzieci w wieku szkolnym  (rocznik 2012 i starsze – od 1 klasy szkoły podstawowej) do udziału w akcji zima w mieście. W programie akcji znajdzie się szereg zajęć profilaktycznych, sportowych, artystycznych, kulturalnych. Dzieci będą […]

Dowiedz się więcej »
Zielonka, Zielonka, 05-220
+ Google Map

Ferie zimowe w MDK Wołomin

⚠ BRAK WOLNYCH MIEJSC ⚠ 200 sekund zajęło zapełnienie listy na tegoroczną edycję Zimy w Mieście Wołomin organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Wołominie. Wszystkim którzy dostali się na listę gratulujemy. Osoby, które nie otrzymały maila lub poprzez strefęzajęć informacji o akceptacji zgłoszenia trafiły na listę rezerwową. ❗INFORMACJE - o zakwalifikowaniu uczestnika decydowała kolejność zgłoszeń oraz prawidłowe dane […]

Dowiedz się więcej »
260PLN
Wołomin, Wołomin, 05-200
+ Google Map

Ferie ze sztukami walki – Wołomin

Podczas ferii zimowych w Wołomińskim Centrum Sztuk Walki odbędą się otwarte treningi dla dzieci i młodzieży, które na co dzień nie trenują i nie są naszymi zawodnikami. Zajęcia odbywać się będą w dwóch miejscach w Wołominie. Szkoła Prywatna ProEducado Oleńki 9 Poniedziałki Karate Tang Soo Do GR. młodsza (4-8 lat) godzina 17:00 Karate Tang Soo […]

Dowiedz się więcej »
Wołomin, Wołomin, 05-200
+ Google Map

Zapraszamy na ferie w GOK – Jadów

Źródło: http://jadow.az.pl/

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Jadów, Jadów, 05-280
+ Google Map
Marki, Marki, 05-270
+ Google Map

Sportowe ferie w Wołominie

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe w czasie ferii – wstęp wolny! Szkoła Podstawowa nr 7, Wołomin ul. Poprzeczna 6 Poniedziałek, 10.02.2020 10:00-13:00 Rolki (Byskating) 13:00-15:00 Koszykówka (Zbigniew Kulma) Wtorek, 11.02.2020 10:00-12:00 Parkour (Parkourunited) 12:00-14:00 Piłka nożna (Marek Szczepański) Środa, 12.02.2020 10:00-13:00 Rolki (Byskating) 13:00-14:00 Tang Soo Doo (Michał Majewski) Czwartek, 13.02.2020 10:00-13:00 Rolki (Byskating) […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Wołomin, Wołomin, 05-200
+ Google Map

Ferie 2020 – bezpłatne treningi judo – Wołomin

Uczniowski Klub Sportowy „SameJudo” zaprasza wszystkie dzieci z naszej gminy na bezpłatne treningi judo. Na zajęcia może przyjść każdy! Oferta jest skierowana do osób, które nie są zawodnikami Klubu. Co należy zabrać? Luźny strój (jak na wf) oraz butelkę wody! Szczegóły oraz godziny treningów na stronie: https://www.samejudo.pl/post/grafik-trening%C3%B3w-w-ferie-1 Źródło: https://wolomin.org/

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Wołomin, Wołomin, 05-200
+ Google Map

Zajęcia dla dzieci “Akademia Detektywów” – Marki

Biblioteka Publiczna Miasta Marki – Filia w Pustelniku zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na zajęcia do Akademii Detektywów. Będziemy się uczyć sztuki charakteryzacji, szyfrować tajne wiadomości i mamy przeczucie, że spotka nas ciekawa przygoda. Zapraszamy 19.02.2020 na godzinę 11.00 do Filii w Pustelniku ul. Wspólna 42. Zajęcia przewidziane są na 3 godziny. Prosimy o […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Marki, Marki, 05-270
+ Google Map

Kabaret Hrabi – Zielonka

Burmistrz Kamil Michał Iwandowski zaprasza na wydarzenie inaugurujące obchody 60-lecia nadania praw miejskich Gminie Zielonka. Już 19 lutego o 19:00 w hali sportowej Ośrodka Kultury i Sportu wystąpi kabaret Hrabi, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych kabaretów w Polsce. Wstęp z wejściówkami. Będą wydawane BEZPŁATNIE po okazaniu Karty Mieszkańca, od 5 lutego br. w Biurze […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Zielonka, Zielonka, 05-220
+ Google Map

Warsztaty Ceramiczne – Chrzęsne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ceramiczne  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia będą odbywały się w budynku spichlerza i trwać będą po półtorej godziny dla grupy max. 12 osobowej, pełen cykl zajęć to jeden semestr, czyli 9 zajęć. Terminy zajęć: SEMESTR ZIMOWY (9 zajęć) w godzinach  17 – 18.30 luty  7, 28 marzec  6, 20 kwiecień  […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim – Marki

Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza 21 lutego (piątek) o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim. Tomasz Sekielski (ur. 1974) sprawozdawca parlamentarny, reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, reżyser i pisarz.Współtworzył i prowadził wiele popularnych programów telewizyjnych w TVN, TVN24, TVP1, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz my!, Czarno na białym i Po prostu. Na swoim koncie ma współpracę z radiem Tok FM, Radiem […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Marki, Marki, 05-270
+ Google Map

Wieczór filmowy – Wołomin

Powiatowa Biblioteka Publiczna ul. Ogrodowa 1 a w Wołominie zaprasza w sobotę 22 lutego o godz. 17.00 na pokaz filmu "Zbrodniarz i Panna" Janusza Nasfetera oraz spotkanie z  filmoznawcą Pawłem Jaskulskim.

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Wołomin, Wołomin, 05-200
+ Google Map

Stand-up Polska od Kuchni – Wołomin

Siema! W marcu ruszamy w Wielką Trasę z którą będziemy jeździć po dużych salach w Polsce i za granicą. Zanim to nastąpi, chcemy sprawdzić, czy wszystko jest pod kontrolą. Zapraszamy na Stand-up Polska od Kuchni! Wystąpią: Piotrek Szumowski Wojtek Fiedorczuk Antoni Syrek-Dąbrowski Maciek Adamczyk Michał Kempa Bartek Walos Cezary Ponttefski Karol Kopiec Maciej Buchwald Cezary […]

Dowiedz się więcej »
30PLN
Wołomin, Wołomin, 05-200
+ Google Map

VI Bal Markowiaka

VI Bal Markowiaka odbędzie się 22 lutego 2020 r. o godz. 20:00 i potrwa do białego rana. Zabawa zaplanowana jest już po raz kolejny w Osadzie Augustów przy ul. Zdziarskiej 66 na warszawskiej Białołęce (jadąc do końca ul. Bandurskiego ok. 2 km za cmentarzem). Zapewniamy dania gorące, przekąski, wiejski stół i napoje (alkohol we własnym zakresie). Dobrą zabawę gwarantuje […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Marki, Marki, 05-270
+ Google Map
Klembów, Klembów, 05-205
+ Google Map

Sąsiedzkie spotkanie przy planszówkach III – Zielonka

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Sąsiedzkie spotkania przy planszówkach”! Spotkania umożliwiają poznawanie nie tylko nowych gier, ale także poznawanie sąsiadów i integrację ze znajomymi poza domem. Wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zapewniamy gry planszowe i zachęcamy uczestników do przynoszenia własnych. Cały czas nasłuchujemy Waszych pomysłów jak rozwijać inicjatywę. Na kolejnym spotkaniu proponujemy wspólną naukę […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Zielonka, Zielonka, 05-220
+ Google Map

Wernisaż fotografii Krzysztofa Heyke – Chrzęsne

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na wernisaż fotografii Krzysztofa Heyke. Krzysztof Heyke - profesor zwyczajny dr habilitowany sztuk filmowych; fotograf, operator, podróżnik, wydawca. Urodzony się w 1962 r. w Warszawie. Ukończył Instytutu Fotografii Artystycznej w Pradze oraz Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Na zaproszenie Wojciecha J.Hasa, ówczesnego rektora uczelni, od roku 1992 […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

Koncert fortepianowy Marii Gabryś-Heyke “Chopinowskie powidoki” – Chrzęsne

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na koncert fortepianowy prof. Marii Gabryś-Heyke „Chopinowskie powidoki”. Koncert prof. Marii Gabryś-Heyke nawiązywał będzie do 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Program koncertu: Maria Szymanowska: Polonez f-moll, Walc Es-dur, Nokturn B-dur Fryderyk Chopin: Polonez cis-moll op. 26 nr 1, Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66, Nokturn Es-dur op. 9 nr […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

Karnawałowa Fiesta w kubańskich rytmach – Zielonka

W lutym do Sali widowiskowej OKiS w Zielonce zapraszamy na Wielką Fiestę Karnawałową. Będzie to koncert w kubańskich rytmach. Wystąpi Yaremi Kordos z zespołem Los Cubanitos w towarzystwie tancerek rewii Carnival Stars. Yaremi Kordos urodziła się w Hawanie. Od najmłodszych lat żyła muzyką, ponieważ pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Ukończyła szkołę muzyczną Amadeo Roldan w […]

Dowiedz się więcej »
20PLN
Zielonka, Zielonka, 05-220
+ Google Map

Warsztaty Ceramiczne – Chrzęsne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ceramiczne  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia będą odbywały się w budynku spichlerza i trwać będą po półtorej godziny dla grupy max. 12 osobowej, pełen cykl zajęć to jeden semestr, czyli 9 zajęć. Terminy zajęć: SEMESTR ZIMOWY (9 zajęć) w godzinach  17 – 18.30 luty  7, 28 marzec  6, 20 kwiecień  […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

Spektakl “Trzy siostry… pożegnanie z sadem”

Spektakl na scenie MCER, który pozwala spojrzeć na otaczający świat z refleksją. Grupa Teatralna Dzień Śmierci Mozarta oraz Fundacja Stawiam na Kulturę zaprosiły do współpracy aktorów: Dariusza Picka, Mikołaja Klimka i Sławomira Śmiałka. W efekcie powstał spektakl ? lustro, w którym przegląda się dzisiejsza publiczność. Śmiech przeplata się ze łzami, przeszłość z teraźniejszością. Przedstawienie opowiada […]

Dowiedz się więcej »
30PLN
Marki, Marki, 05-270
+ Google Map

Warsztaty Ceramiczne – Chrzęsne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ceramiczne  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia będą odbywały się w budynku spichlerza i trwać będą po półtorej godziny dla grupy max. 12 osobowej, pełen cykl zajęć to jeden semestr, czyli 9 zajęć. Terminy zajęć: SEMESTR ZIMOWY (9 zajęć) w godzinach  17 – 18.30 luty  7, 28 marzec  6, 20 kwiecień  […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

PLATEAU Koncert z Okazji Dnia Kobiet – Chrzęsne

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na Koncert PLATEAU Koncert z Okazji Dnia Kobiet. Grupa słynie z fenomenalnych koncertów, których zagrali już ponad 750! Twórcy bestsellerowego albumu "Projekt Grechuta" (z odważnymi aranżacjami piosenek Mistrza), autorzy przebojów "Niebezpiecznie piękny świt", "Nic nie pachnie jak Ty" (duet z Renatą Przemyk), ale przede wszystkim - […]

Dowiedz się więcej »
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map
Kobyłka, Kobyłka , 05-230
+ Google Map

Warsztaty Ceramiczne – Chrzęsne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ceramiczne  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia będą odbywały się w budynku spichlerza i trwać będą po półtorej godziny dla grupy max. 12 osobowej, pełen cykl zajęć to jeden semestr, czyli 9 zajęć. Terminy zajęć: SEMESTR ZIMOWY (9 zajęć) w godzinach  17 – 18.30 luty  7, 28 marzec  6, 20 kwiecień  […]

Dowiedz się więcej »
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

Warsztaty Ceramiczne – Chrzęsne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ceramiczne  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia będą odbywały się w budynku spichlerza i trwać będą po półtorej godziny dla grupy max. 12 osobowej, pełen cykl zajęć to jeden semestr, czyli 9 zajęć. Terminy zajęć: SEMESTR ZIMOWY (9 zajęć) w godzinach  17 – 18.30 luty  7, 28 marzec  6, 20 kwiecień  […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

Trio RGG “Remembering Kosz” – Chrzęsne na Jazzowo

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na Koncert Trio RGG "Remembering Kosz" - Chrzęsne na Jazzowo. "Remembering Kosz" to specjalny projekt koncertowy poświęcony pamięci zmarłego tragicznie w 1973 roku młodego, bo zaledwie 29-letniego, pianisty Mieczysława Kosza. Jego pianistyka łączyła się z tradycjami muzyki romantycznej i charakterystycznymi nazwiązaniami melodycznymi odnoszącymi się do polskiego folkloru. […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

Warsztaty Ceramiczne – Chrzęsne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ceramiczne  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia będą odbywały się w budynku spichlerza i trwać będą po półtorej godziny dla grupy max. 12 osobowej, pełen cykl zajęć to jeden semestr, czyli 9 zajęć. Terminy zajęć: SEMESTR ZIMOWY (9 zajęć) w godzinach  17 – 18.30 luty  7, 28 marzec  6, 20 kwiecień  […]

Dowiedz się więcej »
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map

Warsztaty Ceramiczne – Chrzęsne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ceramiczne  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia będą odbywały się w budynku spichlerza i trwać będą po półtorej godziny dla grupy max. 12 osobowej, pełen cykl zajęć to jeden semestr, czyli 9 zajęć. Terminy zajęć: SEMESTR ZIMOWY (9 zajęć) w godzinach  17 – 18.30 luty  7, 28 marzec  6, 20 kwiecień  […]

Dowiedz się więcej »
Darmowy
Chrzęsne, Chrzęsne, 05-240
+ Google Map