Ahoj! Czyli Szanty nad Jeziorem Zegrzyńskim

Szanty wracają nad Jezioro Zegrzyńskie. Choć pochodzą od starych Irlandzkich, szkockich i angielskich pieśni ludowych to doskonale zadomowiły się zarówno nad naszym morzem jak i naszymi słodkimi wodami. Po wielu latach nieobecności ponownie będzie można usłyszeć największe żeglarskiehity takie jak Hiszpańskie Dziewczyny, Cztery piwka na stół, Umbriaga czy Wzgórza Walii. To wszystko, a także wiele innych marynarskich pieśni pracy (!) będzie można posłuchać w pierwsza sobotę września, w porcie Nieporęt – Pilawa.

Okazja do tego jest nie byle jaka bo będziemy świętować 25 lecie Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Zalewu Zegrzyńskiego oraz 60 lecie powstania, właśnie Jeziora Zegrzyńskiego.

I tak na scenie nad brzegiem największego jeziora na Mazowszu będziemy mogli posłuchać i zobaczyć Sylwestra Karnafela, współtwórcę zespołu Kochankowie Sally Brown i Maksymilana Woska, który opłynął niemal cały świat ze swoimi. Kolejnym wykonawcą będzie jeden z bardziej znanych artystów szantowych – Roman Roczeń, który występował ze niemniej znanym gitarzystą i legionowianinem Waldemarem Lewandowskim (2008 -2013 ), a obecnie w towarzystwie gitarzysty Krzysztofa Kowalewskiego.

Wieczór zakończy Szkocka Trupa,  zespół założony przez Henryka Czekałę „Szkota” lidera Mechaników Shant i współzałożyciela Ryczących Dwudziestek. Szkocka Trupa została założona w 2004 roku i jej skład nie jest stały. Natomiast niezmienny jest program koncertów. Piosenki żeglarskie zarówno autorstwa Czekały, jak i Jerzego Porębskiego, Witka Zamojskiego, Tomka Oponki, Janusza Sikorskiego i wielu, wielu innych.

To wszystko do usłyszenia i zobaczenia tylko w sobotę 2 września br. nad Jeziorem Zegrzyńskim. Bracia i Kamraci, Siostry, Piraci i Piratki, przybywajcie, cumujcie i bawcie się dobrze!

Mikolaj Madejak

Koncert „SZANTY 2023 w Nieporęcie”  będzie jednym z ostatnich akcentów obchodzonego w tym roku jubileuszu 60. lecia powstania Zalewu Zegrzyńskiego. Będzie to impreza na zakończenie XII Festiwalu Aktywności Sołectw siedmiu gmin położonych wokół Jeziora Zegrzyńskiego,  organizowanego przez Lokalna Grupę Działania Zalewu Zegrzyńskiego we współpracy z władzami gminy w Nieporęcie.  Koncert piosenki żeglarskiej „ SZANTY 2023” odbędzie się w sobotę 2 września 2023 r. od g. 18 do 22 w Porcie Pilawa-Nieporęt.  Koncert jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Poprzedni artykułAktywna Wujówka
Następny artykułzawody badmintona – WWL Badminton Club