Biało-Czerwony Weekend

Kwarantanna obudziła w nas, co najpiękniejsze i najcenniejsze – solidarność, gotowość do pomocy, poczucie obowiązku i służby. Zjednoczyliśmy się w celu walki z koronawirusem, tak jak jednoczymy się zawsze gdy stajemy w obliczu wielkiego zagrożenia. Łączą nas wspólne cele i wspólne dobro – łączą nas biało-czerwone barwy.

Zbliżające się święta narodowe są doskonałą okazją, by pokazać łączącą nas więź i dumę. Święto Pracy, Dzień Flagi, Święto Trzeciego Maja będą inne niż zwykle, ale równie wyjątkowe. Nie spotkamy się podczas oficjalnych uroczystości, ale spotkamy się online podsycając i pielęgnując polskiego ducha wspólnoty.

Wywieśmy Polską flagę na naszych domach i balkonach, przypnijmy do ubrań kotyliony. Połączmy się w ten majowy weekend biało-czerwoną nicią wspólnoty i solidarności.

  • 2 maja tradycyjnie podniesiemy Flagę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt w Ossowie. Uroczystość odbędzie się bez udziału publiczności, ale przekażemy Państwu transmisję wideo i fotorelację z tego wydarzenia dzięki Samorządowej Instytucji Kultury “Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”.
  • 3 maja, w imieniu wszystkich mieszkańców, kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920 roku złoży Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina. Również z tego wydarzenia przekażemy Państwu transmisję wideo i fotorelację, którą przygotuje Miejski Dom Kultury w Wołominie.

Do włączenia się w wydarzenie online zapraszamy wszystkich mieszkańców i instytucje. Udostępniajmy wydarzenie na FB, a pod wydarzeniem wklejajmy zdjęcia naszych dumnie powiewających na wietrze flag, przesyłajmy filmiki nasycone narodowymi barwami. Osoby, które nie posiadają konta na Facebooku zachęcamy do wysyłania zdjęć na adres e-mail: redakcja@wolomin.org.pl. Utkajmy biało-czerwoną gminną sieć polskiej solidarności.

Niech weekend 1-3 maja w gminie Wołomin będzie prawdziwie biało-czerwony.

#BiałoCzerwonyWeekend

Źródło: https://wolomin.org/

Poprzedni artykuł#czytamybolubimy
Następny artykułNiepodległa #mojaflaga – Wywieś flagę!