Dni Wołomina 2018 – festyn miejski

Tegoroczne Dni Wołomina (17-20 maja) to już historia. W tegorocznym programie święta miasta nie zabrakło ciekawych spotkań, zawodów, koncertów oraz pogadanek a wszystko po to, aby mieszkańcy mogli bliżej poznać swoje miasto i się zintegrować. Po raz drugi Dni Wołomina przebiegały pod hasłem “jestemzwołomina.

         W sobotę, 20 maja na Placu 3 Maja odbył się festyn miejski podczas którego każdy znalazł coś dla siebie. Władze miasta z Burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan na czele otworzyli wydarzenie życząc wszystkim udanej zabawy.

         Dla najmłodszych mieszkańców przygotowaliśmy wiele atrakcji – dmuchany plac zabaw, zabawy z animatorami na stoiskach handlowych, warsztaty ekologiczne, mnóstwo słodyczy oraz koncert pt. Mundial w Owocowie w wykonaniu agencji artystycznej Centrum Uśmiechu. W programie nie zabrakło pokazów umiejętności uczestników sekcji MDK – karate, sekcji tanecznej Shock Dance oraz baletnic i tancerek z grupy “Szalone dziewczyny”. Zwieńczeniem wydarzenia były koncerty zespołu Futurelight, Krzysztofa Zalewskiego oraz gwiazdy wieczoru – Kamila Bednarka. Całe wydarzenie poprowadził zaprzyjaźniony aktor – Sławomir Doliniec.

         Podczas części koncertowej wszyscy bawili się doskonale! Artyści dali z siebie wszystko a mieszkańcy to docenili nagradzając wykonawców gromkimi brawami.

         Jednak festyn miejski nie zakończył obchodów Dni Wołomina. W niedzielę miłośnicy starych rowerów spotkali się na Skwerze Wodiczki aby uczestniczyć w grze miejskiej. Następnie odbyła się Msza święta w intencji mieszkańców Gminy po której ulicami miasta przeszedł pochód w kierunku Skweru Wodiczki na którym odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

         Miejski Dom Kultury w Wołominie serdeczne dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprez, tworząc w ten sposób kolejne atrakcyjne wydarzenia dla mieszkańców naszego miasta, a są to: PWiK Wołomin, ZEC Wołomin, OSiR Huragan, Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie, Bank Pekao, Bank PKO, Galeria Wołomin, Leroy Merlin, Radio Fama, Życie Powiatu na Mazowszu, OSP Wołomin, Policja, Straż Miejska, Firma Robmed, Firma „Persona” oraz AMS Marcin Radziszewski.

         Do zobaczenia za rok na kolejnych obchodach święta naszego miasta!

 

Źródło:
https://mdkwolomin.pl/pure-relacje/2442-dni-wolomina-2018-festyn-miejski

Poprzedni artykułKolonie letnie “Wakacje z LGD RW 2018”
Następny artykułDni Miasta Kobyłka 2018