Droga do Niepodległej wiodła przez nasz powiat!

W minioną niedzielę byliśmy świadkami jednego z najciekawszych i najambitniejszych przedsięwzięć organizowanych w ramach powiatowych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Koncert patriotyczny w wykonaniu zjednoczonych chórów powiatu wołomińskiego na długo pozostanie w pamięci licznej publiczności.
Podczas koncertu w chóralnej aranżacji zaprezentowane zostały utwory historyczno-patriotyczne. Widownia mogła usłyszeć „Pierwszą Brygadę”, Marsz Polonii czy „O mój rozmarynie”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 wykonawców z powiatu wołomińskiego, wspartych głosami z Chóru Komendy Stołecznej Policji. Na scenie wystąpiło wspólnie siedem grup z naszego powiatu: Cantanti z Kobyłki, Cantores Misericordiae z Ząbek, „Cantus Cordis” z Wołomina, im. Józefa Gromali z Zielonki, Lux Mea z Tłuszcza, „Sentito” z Wołomina, Towarzystwo Śpiewacze ECHO z Wołomina. Część utworów wykonana została przez solistów, w tym dzieci i młodzież z naszego powiatu. Kierownikiem muzyczynym wydarzenia byłą Sylwia Krzywda, a o oprawę muzyczną zadbała Prywatna Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im. W. Lutosławskiego w Wołominie.
Kolejne piosenki przeplatane były fragmentami  filmu „Puzzle historii powiatu wołomińskiego – drogi do Niepodległej”. Autorzy obrazu pokazali w nim ślady jakie pozostawiła walka o niepodległość w gminach naszego powiatu. Całości dopełniała narracja w wykonaniu Jacka Zienkiewicza.
Na zakończenie na scenie pojawili się organizatorzy koncertu Kazimierz Rakowski, starosta wołomiński i wicestarosta Adam Łossan oraz gospodarz miejsca Grzegorz Dudzik, burmistrz Zielonki. Podziękowali wszystkim zaangażowanym w to wspaniałe wydarzenie, które uświetniło powiatowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.
Poprzedni artykułXI Festiwal Perła Baroku
Następny artykułPrzegląd Chórów im. Wacława Lachmana