Bajki robotów – Filharmonia Narodowa – Spotkania z muzyką

Zapraszamy na marcowe “Spotkanie z Muzyką” organizowane z Filharmonia Narodową.
Patrząc nocą na gwiazdy rozświetlające niebo, pewnie zastanawiacie się czasem, czy gdzieś niewyobrażalnie daleko, na nieznanych planetach mieszkają żywe istoty. A może odległe galaktyki – jak pisał Stanisław Lem, jeden z najwybitniejszych twórców literatury science fiction – opanowały jakieś superinteligentne roboty oraz myślące i odczuwające emocje maszyny? A jeśli tak, to co wiedzą one o istnieniu Ziemi i jej mieszkańców? I jak wyobrażają sobie nas – ludzi? Na te i wiele podobnych pytań znajdziecie odpowiedź w naszym programie słowno-muzycznym z udziałem aktora i instrumentalistów.

SPOTKANIA Z MUZYKĄ
Organizowane w OKiS raz w miesiącu “Spotkania…” pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.

Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce.
Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy do udziału.

Bilety 5 zł. Bilety do zakupienia: https://bilety.io/uJsxp

https://www.facebook.com/events/579875064092313/

Data

mar 31 2023
Zakończone!

Czas

11:30 - 14:30

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl