CHRZĘSNE CHRZĘŚCI POLSZCZYZNĄ. Rozmowy z mistrzami słowa.

Spotkania w ramach cyklu “Chrzęsne chrzęści polszczyzną”.
W tym roku będą to rozmowy z mistrzami słowa.

Zapraszamy na godzinę 10:00 na spotkanie z Panem Grzegorzem Kasdepke, jednym z najpopularniejszych pisarzy literatury dla dzieci.

Nasz Gość przez wiele lat był redaktorem naczelnym magazynu “Świerszczyk”. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. Mam prawo, Kuba i Buba, Tylko bez całowania, A ja nie chcę być księżniczką, Mity dla dzieci, Potworak i inne kosmiczne opowieści). Za książkę Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki Co to znaczy… oraz Bon czy ton). Dwie spośród jego książek – Detektyw Pozytywka oraz W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka Horror, czyli skąd się biorą dzieci znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł “Ambasadora Polszczyzny”. W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 Fundacja ABC “Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała Detektywa Pozytywkę za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia – wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także Kacperiada…. W kwietniu 2022 roku opublikował najnowszy kryminał dla dzieci pod tytułem Koronkowa robota – z beskidzkim Koniakowem w tle.

Spotkanie poprowadzi Mateusz Adamczyk

wstęp na podstawie zapisów pod numerem telefonu (29) 757 29 50

“Chrzęsne chrzęści polszczyzną” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023.

https://www.facebook.com/events/765063192090498/

Data

paź 17 2023
Zakończone!

Czas

10:00 - 13:00

Lokalizacja

Pałac w Chrzęsnem

Organizator

Pałac w Chrzęsnem
Pałac w Chrzęsnem
Email
m.roguska@palacwchrzesnem.pl