ECCE HOMO – Koncert pasyjny

Już niedługo wkroczymy w wyjątkowy czas – czas postu. Misterium męki Pańskiej od zawsze było dla artystów wielką inspiracją. W muzyce dawnej i sakralnej powstały wielkie dzieła, które do dziś poruszają serca i duszę. Utwory pasyjne znajdziemy w każdym okresie historii muzyki, które były wykonywane przez wielu różnych artystów.

W Zielonce na koncert pasyjny zapraszamy już na początku okresu postnego 26 lutego 2023, g.19.00. Widowisko w wyjątkowy sposób wprowadzi nas w nastrój zadumy i kontemplacji.

Koncert “ECCE HOMO” wykona jeden z najbardziej znanych warszawskich chórów: Warszawski Chór Papieski im. Św. Jana Pawła II, działający przy Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Jana Chrzciciela w Warszawie. Około 30 osobowy chór usłyszymy w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce. W repertuarze szczególnie uwzględniony jest duchowy wymiar prezentowanych utworów. Zespół współpracuje z uznanymi kompozytorami, orkiestrami i dyrygentami. Założycielką i dyrygentką chóru jest Zofia Borkowska.

Serdecznie zapraszamy w mistyczne, przepełnione nadzieją i zadumą spotkanie, doskonale rozpoczynające okres postu.

Wstęp wolny

Koncert rozpocznie się tuż po mszy ok. godz. 19:00
w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce.

https://www.facebook.com/events/893869761814101/

Data

lut 26 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl