Festiwal Piano Day 2023

Zapraszamy na wyjątkowy Festiwal Piano Day, który odbędzie się 29 marca 2023 roku o godzinie 19:00 w Markach na scenie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (ul. Wspólna 40).

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha, Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Piano Day jest międzynarodowym świętem fortepianu hucznie obchodzonym na całym świecie 88. dnia roku – taką liczbę klawiszy posiada ten piękny instrument!
W programie znajdą Państwo występy młodych i utalentowanych i utytułowanych pianistów, kompozytorów muzyki filmowej i jazzowej: Katarzyny Mróz-Boruckiej, Tomasza Betki, Pawła “Pianomatyka” Łapucia, Piotra Kowala (w duecie z wiolonczelistą Pawłem Czarakcziewem) oraz gwiazdy wieczoru – jazzmana i zdobywcy nagrody Grammy Włodka Pawlika w trio (wraz z kontrabasistą i basistą Damianem Kostką oraz perkusistą Cezarym Konradem). Muzycy wykonają repertuar muzyki klasycznej, jazzowej, a także autorskie kompozycje i aranżacje.
Artyści biorący udział to aktywnie działający muzycy, kompozytorzy i aranżerzy – laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych.

• Włodek Pawlik – Pianista i kompozytor, jedyny laureat nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu za płytę “Night in Calisia” w kategorii “The Best Jazz Large Ensemble”(Los Angeles 2014). Jego albumy osiągają na rynku status złotych i platynowych (m.in. platynowa płyta za Night in Calisia ). Pawlik jest absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im, F. Chopina w Warszawie, a także Wydziału Jazzu na Hochschule für Musik w Hamburgu. W 2007 roku Artysta uzyskał doktorat oraz habilitację na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W jego dorobku znajduje się 45 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, muzyki do baletu, opery i utworów wokalnych, charakteryzujących się unikalną, oryginalną umiejętnością syntezy różnych gatunków muzycznych. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Siedmiokrotny laureat nagrody polskiego przemysłu muzycznego “Fryderyk” oraz dwukrotny filmowych Orłów.
Aktywnie koncertuje solo i w trio w wielu krajach na świecie.

• Katarzyna Mróz-Borucka – Założycielka Szkoły Muzycznej
Music & You, pianistka, pedagog, menedżer kultury. Organizatorka
Piano Day 2023 w Markach. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego
Fryderyka Chopina i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W 2018 i 2019 roku wykonała serię recitali w Chinach. Była wykładowcą podczas kursów pianistycznych Zenin Piano Masterclasses w Szanghaju oraz na Uniwersytecie Shanxi. Zarejestrowała cykl tutoriali poświęconych wykonywaniu utworów Chopina i technice gry na fortepianie. W 2023 miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Valses. Koncertowała
w Polsce, Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Chinach i Japonii.

• Piotr Kowal – laureat II miejsca na Konkursie Koncertów w trakcie International Tel-Hai Masterclasses w Izraelu, I miejsca na Międzynarodowym konkursie im. Tadeusza Żmudzińskiego w Krakowie, I miejsca na Singapore Classical Piano Competition 2020, II miejsca na Klavierwettbewerb Gloria Artis w Wiedniu czy I miejsca na uczelnianym konkursie “Gram z orkiestrą”.

• Paweł Czarakcziew – Stypendysta Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat Nagrody Edukacyjnej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Poza Polską koncertował w Austrii, Chinach, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech. Brał udział w szeregu festiwali takich jak: Bachfest Leipzig, Dni Słowackie w Krakowie, European Union of Music Competition for Youth Festival, La Jolla Music Society’s SummerFest. Jest doktorantem Szkoły Doktorskiej Akademii Muzycznej w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego.

• Paweł “Pianomatyk” Łapuć – laureat wyróżnienia na Instant Composition Contest “Transatlantyk” 2019, pianista, aranżer, kompozytor, autor albumu muzycznego “Przejrzyste dźwięki”. Koncertował w Polsce, krajach europejskich, Japonii i USA.

• Tomasz Betka – kompozytor, pianista, producent muzyczny. Na przestrzeni lat Betka nieprzerwanie współpracował z wieloma wokalistkami, muzykami, teatrami i aktorami, zarówno jako pianista jak i kompozytor. Autor autorskich albumów “Miniatures”, “The World We Live In”, “Impressions”. Koncertował w Polsce, krajach europejskich, Japonii i USA.

Bilety dostępne także w kasach MCER

Partnerami wydarzenia są: Toyota Grupa Cygan, Kancelaria Podatkowa Skłodowscy, Szkoła Językowa ASAT w Markach, Szkoła Muzyki z Pasją Music and You w Markach, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, Biuro rachunkowe Toobeeco, Żłobek Bobasowo.
Patroni medialni: Wieści Podwarszawskie, WWL24, Zycie Powiatu na Mazowszu, Radio Kolor.

https://www.facebook.com/events/635536918302654/

Data

mar 29 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

Organizator

MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne
MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne
Telefon
+48 22 100 23 41
Email
mcer@mcer.pl