Filharmonia Narodowa – Spotkania z muzyką Antonio Vivaldi – gwiazda nad Wenecją

sopran / skrzypce barokowe / wiolonczela barokowa / klawesyn

Zapraszamy naszych słuchaczy na koncert monograficzny poświęcony jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli epoki baroku. Antonio Vivaldi, obok Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Händla, był muzycznym geniuszem i gwiazdą swoich czasów. Zwany “Rudym Księdzem” wenecki kompozytor i skrzypek stworzył cały szereg znakomitych dzieł, z których do dziś najbardziej rozpoznawalny i podziwiany na całym świecie jest cykl koncertów skrzypcowych Cztery pory roku. W naszym koncercie dzieła Vivaldiego zostaną wykonane na kopiach instrumentów historycznych. Do udziału zaprosiliśmy również śpiewaczkę operową.

O cyklu
Organizowane w OKiS raz w miesiącu “Spotkania…” pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.

Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce
Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy!

https://www.facebook.com/events/246977408443389/

Data

lut 09 2024
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:00

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl