Grające sąsiedztwo “Spaghetti Poloneze” Monika Mariotti

“Felicita”, “Mambo Italiano”, “Volare” i inne klasyczne włoskie przeboje, okraszone dowcipnymi komentarzami i anegdotami Moniki Mariotti to jedna z naszych najlepszych propozycji na spędzenie doskonałego wieczoru.

Polacy kochają włoskie przeboje. Za każdym razem potwierdza to żywiołowa reakcja widzów w czasie spektaklu “Spaghetti Poloneze”, przygotowanego przez Monikę Mariotti – włoską aktorkę i piosenkarkę o polskich korzeniach. “Felicita”, “Mambo Italiano” czy “Volare” okraszone są dowcipnym komentarzem artystki, przybliżającym kulturowe kontrasty i żartami dotyczącymi relacji damsko-męskich czy stereotypów.

ZESPÓŁ: Michał Lamża – fortepian , śpiew, Wojciech Piotr Gumiński – kontrabas, śpiew

Termin: 11.07.2023, godz. 20:00
Miejsce: ul. Żabia
Na wszystkie koncerty wakacyjne “Grające sąsiedztwo” WSTĘP WOLNY

MONIKA MARIOTTI aktorka, wokalistka Monika Mariotti urodziła się w 1976 roku w Senigalli we Włoszech. Z matki Polki i ojca Włocha. Biegle włada obydwoma językami. W 2000 roku obroniła tytuł magistra filologii rosyjskiej na uniwersytecie w Perugii. Doświadczenie teatralne zaczęła zdobywać od roku 2003 w Akademii Sharoff w Rzymie, gdzie otrzymała dyplom aktorski. Była uczestnikiem wielu warsztatów teatralnych, pracowała z kilkoma zespołami teatralnymi we Włoszech. W 2009 przeniosła się do Warszawy i po roku zagrała jedną z głównych ról w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym spektaklu ” Kompleks Portnoya” w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie. Dwa lata później przedstawiła swój pierwszy monodram, spektakl muzyczny o legendarnej Ninie Simone również w reżyserii Adama Sajnuka. Grała w takich produkcjach jak “Przepis na życie”, “Sama słodycz”, “Nie rób scen”, czy “Druga szansa” (TVN). W teatrze oprócz innych spektakli wystawia koncert włoskich piosenek pt. “Spaghetti Poloneze” i zadebiutowała jako scenarzystka i reżyserka z przedstawieniem opartym na faktach pt. “Szaman: spektakl reporterski” szamanizmie buriackim. Prowadziła program podróżniczy w Dzień Dobry TVN. “Słyszałam, że… Dzienniki Moniki Mariotti” następnie emitowane w Travel Channel Polska. W 2022 roku, w Danii, zagrała po raz pierwszy rolę w międzynarodowej produkcji “If you love somebody” w reżyserii A. W. Berthelsen. Monika jest podróżniczką, jej pasja to języki obce, antropologia, ekologia i długie samotne wyprawy do dalekich krajów. Mówi w sześciu językach: polski, włoski, angielski, rosyjski, francuski i niemiecki.

https://www.facebook.com/events/263824926271530/

Data

lip 11 2023
Zakończone!

Czas

20:00 - 23:00

Lokalizacja

ul. Żabia, Zielonka

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl