Hubert Czajkowski – KOMIKSY I ILUSTRACJE

Przed nami wystawa jakiej w Pałac w Chrzęsnem nie było😲Coś dla fanów komiksów i nie tylko 😊
W niedzielę, 26 listopada o godz. 15.30, tuż przed koncertem jazzowym, otworzymy wystawę Huberta Czajkowskiego/ Hubert Czajkowski – komiks i ilustracja KOMIKSY I ILUSTRACJE 🖼🖼🖼
Hubert Czajkowski ur. w 1973 r. w Lipsku. Mieszka i tworzy w Warszawie. Artysta ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.
Grafik, projektant, rysownik, twórca komiksów. Na swoim koncie ma setki publikacji książkowych i prasowych, m. in: w “Fantastyce”, Życiu Warszawy”, “Portalu”. Współpracował przez wiele lat z magazynem “Magia i Miecz”. Niezapomniany ilustrator systemu RPG “Dzikie Pola”. Ilustrował opowiadania H. P. Lovecrafta, braci Strugackich oraz książki Jacka Komudy. Projektował okładki do pierwszych książek wydawnictwa Mag. Jest twórcą wielu okładek płyt, m. in.: Trebunie- Tutki/ Polska/ i Quintet Urmuli /Gruzja/, Debashish Bhattacharya / Indie/, Neurasja, Volosi, Banda Della Nebia.
Uczestnik międzynarodowych plenerów artystycznych w Spiskim Podgrodziu na Słowacji oraz Międzynarodowego Sympozjum na Skałce również na Słowacji. W latach ubiegłych brał udział w kilku międzynarodowych wystawach poplenerowych. Na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych (m.in.: LCK Lipsko, BWA Ostrowiec, Avangarda Warszawa, Comic Con Warszawa, Galeria 2 Piętro Warszawa). Od kwietnia do czerwca 2023 roku prezentował swoje prace na wystawie “Księga Stanu Rycerskiego” w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.
Razem ze scenarzystą Sławomirem Zajączkowskim połączyli swoje siły by stworzyć serię “Lux in tenebris”, w której skład weszły 3 komiksy: “Romowe”, “Wilcza gontyna” i “Jellinge”. Wraz ze scenarzystą Gabrielem Maciejewskim stworzył komiks “Noc św. Bartłomieja”.
W kwietniu 2022 ukazał się na rynku jego pierwszy samodzielny autorski komiks o królu Stefanie Batorym.
Aktualnie pracuje nad kolejnym autorskim komiksem, tym razem o królu Zygmuncie III Wazie.
Prace Czajkowskiego znajdują się wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Po wernisażu zapraszamy na koncert Oleś Brothers Trio – Komeda Ahead, bilety tutaj➡️ https://1ct.eu/7X879

https://www.facebook.com/events/867722211513587/

Data

lis 26 2023
Zakończone!

Czas

15:30 - 18:30

Lokalizacja

Pałac w Chrzęsnem

Organizator

Pałac w Chrzęsnem
Pałac w Chrzęsnem
Email
m.roguska@palacwchrzesnem.pl