Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności – warsztat dla rodziców w Family Spot Zielonka

Dzieci najczęściej traktują seksualność z ufnością i swobodą. Są na równi ciekawe jak zbudowane jest ucho, łokieć i intymne części ciała. Eksplorują, pytają, eksperymentują.
Większość z nas wychowywała się jednak w czasach, kiedy seksualność była tematem tabu i teraz, już jako rodzice, niejednokrotnie napotykamy trudność w komunikacji z naszymi dziećmi w tej dziedzinie.

Naszym zadaniem jest towarzyszenie im w rozwoju. Reagowanie, kiedy potrzebują wsparcia i jednocześnie nieinterweniowanie bez potrzeby. A przede wszystkim stworzenie atmosfery, w której będą miały pewność, że zawsze mogą zwrócić się do nas o pomoc.
Im mniej lęku w dorosłych, im więcej wiedzy i zaufania, tym większa szansa, że rozwój dziecka będzie przebiegał harmonijnie.

Warsztat ma formę zarówno wykładu, rozmowy, burzy mózgów, jak i ćwiczeń. W luźnej i bezpiecznej atmosferze będziemy uczyć się komunikować w dziedzinie seksualności.

• Zastanowimy się jakiego języka i jakich słów warto używać?
• Przyjrzymy się jak nasz stosunek do seksualności wpływa na nasze dzieci, jak możemy wspierać w tym obszarze zarówno siebie jak dzieci
• Opowiem o dobrych rozmowach o seksualności
• Poruszymy tematy takie jak ciało, nagość, normy, wstyd, przyjemność, bezpieczeństwo

DATA:
17 grudnia o godzinie 12:00 w Kolejowej 11
Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/884718-23
UWAGA!
W czasie warsztatu przewidziana jest oddzielna animacja dla dzieci, w przypadku zgłoszenia się przynajmniej 5 chętnych.

Prowadzenie:
Katarzyna Gałązka Certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyła “Szkołę prowadzenia grup wsparcia” w Fundacji Sto Pociech i studia podyplomowe Seksuologia Praktyczna na uczelni SWPS. Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu rodzicielstwa i edukacji seksualnej. Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia i konsultacje dla rodziców. Prywatnie żona, mama trójki dzieci.

.
.
.
.
.
UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu “Po pierwsze
Rodzina!”

https://www.facebook.com/events/883956496726392/

Data

gru 17 2023
Zakończone!

Czas

12:00 - 15:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl