Joga dla rodziców z dziećmi 0-6 lat – bezpłatne zajęcia wakacyjne

W dzisiejszym zabieganym świecie bardzo potrzeba takiej przestrzeni, którą dzieci i rodzice mogą dzielić, przestrzeni wspólnego doświadczania…
W przeciwieństwie do np. wspólnego wyjścia do kina, gdzie dziecko i rodzic stają się biernym widzem, na zajęciach jogi to oni stają się “bohaterami”, przeżywają, doświadczają, otwierają nowe przestrzenie wzajemnej komunikacji. Znaleźć spokojny czas, gdzie i dziecko i rodzic może zajrzeć głębiej w siebie, ułatwia przestrzeń komunikacji od Bytu do Bytu, z serca do serca. Joga dla dzieci i rodziców to nie tylko dobra zabawa, ale piękna nauka wspólnego bycia.

prowadzenie: Monika Bolesta
dla kogo: rodzice z dziećmi w wieku 0-6 lat oraz kobiety w ciąży
termin: środa, godz. 10:00-10:45
lokalizacja: Park Dębinki (przy górce), w przypadku złej pogody zajęcia odbędą się w sali aerobiku w OKiS
Zajęcia odbywają się w lipcu i sierpniu.

Na zajęcia prosimy zabrać maty do ćwiczeń.

A oto kilka refleksji o tym, nad jakimi aspektami można pracować na tych zajęciach…

Rozbudzenie wewnętrznego dziecka rodzica, tak by mógł lepiej zrozumieć swoje dziecko i jego potrzeby, tak by przypomniał sobie jak to jest bawić się i śmiać.
Danie rodzicowi sposobności, by zdał sobie sprawę z tego, że nie tylko rodzic jest przewodnikiem dla dziecka, ale dziecko jest też ogromnym nauczycielem dla rodzica.
Wzbogacenie naturalnej niewerbalnej komunikacji miedzy rodzicem a dzieckiem.
Pracowanie nad wzajemną uważnością, zaufaniem.
Pozwolenie rodzicowi zobaczyć, że nie musi nadawać etykiet swojemu dziecku, bo im silniej będzie to robić, tym trudniej będzie dziecku się z nich wyzwolić. Np. Dziecko zazwyczaj nieśmiałe, na naszych zajęciach może pokazać się z innej nieoczekiwanej strony.
Edukacja emocjonalna – równie ważna dla dziecka i rodzica.
O instruktorze
Certyfikowana nauczycielka jogi z międzynarodowym certyfikatem RYT 200 akredytowanym przez Yoga Alliance. Prowadzi zajęcia w nurcie Vinyasa, Ashtanga Vinyasa Yoga oraz Yin. Jest założycielka studia jogi Sarasvati w Wołominie. W codziennej pracy stara się czerpać także z innych stylów jogi oraz dziedzin związanych z ruchem, tak aby optymalnie wspierać rozwój praktyki moich uczniów. Niezwykle ważna jest dla niej partnerska relacja z uczniami oraz życzliwa atmosfera w trakcie zajęć. Stara się być nauczycielem inspirującym i motywującym uczniów, ale też wspierającym ich w codziennych zmaganiach na macie i poza nią. Pokochała jogę za jej kojąc y wpływ na ciało i umysł, ale poza nią jestem miłośniczką długich spacerów , wieczorów spędzonych z książką oraz kina.

https://www.facebook.com/events/170264419260382/?event_time_id=170264442593713

Data

sie 30 2023
Zakończone!

Czas

10:00 - 10:45

Lokalizacja

Park Dębinki

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl