Kamishibai, teatr dla najmłodszych

Rozpoczynamy w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce nowy cykl dla najmłodszych! Będą to kulturalne sobotnie poranki “na Literackiej”, o roboczej nazwie “Scena niecała”. A w ramach cyklu ciekawe widowiska, spotkania i warsztaty. Wszystkie kameralne, organizowane w nowej-starej przestrzeni OKiS, czyli w budynku przy ul. Literackiej 20, gdzie kiedyś mieścił się Ośrodek Kultury. Dedykujemy wydarzenia przede wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym (3-6 lat).

Pierwsza propozycja “Sceny niecałej” już 21 stycznia! Przyjedzie do nas Mały Teatr Ilustracji. Czeka na Was wyjątkowy spektakl kamishibai – czyli teatr w drewnianym parawanie, pełen barwnych obrazów i wciągających historii, opowiadanych przy wtórze melodii granych na marimbie. Udamy się w piękne, baśniowe krainy. Po spektaklu zaś zapraszamy na wspólną zabawę plastyczną.

Mały Teatr Ilustracji powstał z oczarowania japońską techniką Kamishibai. Prowadzą go razem Ania i Henryk – prywatnie małżeństwo i rodzice Stasia. Tworzą spektakle dla dzieci, wykorzystując starą tradycję teatru ilustracji. W repertuarze mają baśnie, legendy oraz wiersze polskich autorów. Niebanalne ilustracje i ciepłe melodie wygrywane na marimbie tworzą niepowtarzalny klimat spotkań.

Czas trwania spektaklu: 30 min.
Czas trwania włącznie z warsztatem: 75 min.

Dostępne dwa terminy:

godz. 10:00 lub 11:30.

Bilety w cenie 15 zł / osoba dostępne do kupienia na stronie: https://biletyna.pl/spektakl/Maly-Teatr-Ilustracji

Uwaga! W związku z nową lokalizacją możliwość zakupu biletów bezpośrednio przed spektaklem nie będzie możliwa. Sprzedaż biletów jedynie przez platformę Biletyna.pl

Uwaga techniczna: ponieważ przystosowanie nowej przestrzeni jeszcze przed nami, uczestnicy będą zmuszeni wózki pozostawić przed wejściem lub wnieść schodami na wysoki parter.

https://www.facebook.com/events/1578971149281080/

Data

sty 21 2023
Zakończone!

Czas

10:30 - 13:30

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl