Klasyka po godzinach – KONCERT

Koncert muzyki klasycznej, w którym pianino i wiolonczela połączą siły, aby stworzyć wyjątkową atmosferę. Wsłuchując się w piękną muzyką klasyczną, poznasz najważniejsze dzieła i wykonawców z różnych epok.

Cykl koncertów “Klasyka po godzinach” kierujemy głównie do osób dorosłych, którzy chcą poszerzyć horyzonty kulturalne. Artyści zaprezentują repertuar obejmujący utwory od Boccheriniego do Piazzolli, co pozwoli na podróż przez różne style muzyczne. Usłyszymy również znane dzieła m.in. Fryderyka Chopina, jak i Jana Sebstiana Bacha.

Przebieg koncertu urozmaici opowiadana w barwny sposób krótka prelekcja, która przybliży nam historię i okoliczności powstania wykonywanej muzyki.

Dla wielu osób słuchanie muzyki klasycznej stanowi formę wyciszenia i odprężenia, a koncerty “Klasyka po godzinach” pozwolą na cieszenie się nią w przyjemny sposób oraz prawdziwy odpoczynek “po godzinach”. Gorąco zapraszamy!

Na scenie wystąpią:
Marta Guzik – pianino
Adam Misiak – wiolonczela

Marta Guzik – pianistka związana z Filharmonią Narodową, pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Kontynuowała studia pianistyczne w paryskiej École Normale de Musique im. Alfreda Cortot w klasie Desire N’Kaoua (Diplôme Superieur), uzyskała Diplôme de Virtuosité w klasie Eugen’a Indjic’a w Schola Cantorum w Paryżu.

Adam Misiak – jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jako stypendysta Rządu Francuskiego studiował również w Konserwatorium w Rennes w klasie prof. Annick Rénéze-Emery.
W roku 2003 otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez prof. Tomasza Strahla na IV Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Na co dzień Adam Misiak prowadzi grupę wiolonczel orkiestry Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, współpracuje z orkiestrą Sinfonia Varsovia.

Bilety: 15 zł
Do kupienia na stronie https://bilety.io/3D8Zo lub w kasie OKiS.

https://www.facebook.com/events/3447045658843765/

Data

maj 18 2023
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl