Koncert edukacyjny “Co brzmi w trzcinie?” FILHARMONIA NARODOWA Cykl “Spotkania z muzyką”

saksofon sopranowy / saksofon altowy / saksofon tenorowy / saksofon barytonowy

Saksofon, jeden z najmłodszych instrumentów akustycznych, został wymyślony przez belgijskiego konstruktora Adolphe’a Saxa. Początkowo wynalazek budził wiele kontrowersji, jednak wkrótce zdobył popularność i znalazł miejsce w muzyce jazzowej i rozrywkowej, a także klasycznej – solowej, orkiestrowej i kameralnej. Istnieje dziewięć odmian saksofonu, różniących się od siebie wielkością i brzmieniem, z których cztery nasza publiczność będzie miała okazję poznać, słuchając kwartetu saksofonowego. W programie koncertu znajdą się kompozycje oryginalnie napisane na te instrumenty oraz opracowania muzyki dawnej i nowej, standardy jazzowe, a także przeboje muzyki filmowej.

Bilety w cenie 5 zł, https://bilety.io/9SbjQ

O cyklu
Organizowane w OKiS raz w miesiącu “Spotkania…” pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.

Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce
Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy!

https://www.facebook.com/events/436741355473250/

Data

kwi 26 2024
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:00

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl