Koncert edukacyjny – W rytmach samby – Filharmonia Narodowa

dwoje tancerzy / perkusja / fortepian

Niepowtarzalna w swym brzmieniu muzyka Ameryki Łacińskiej i bogactwo rytmów tanecznych wyrażających wielkie emocje i temperament mieszkańców tej części świata z pewnością nie tylko zainteresują, ale również zachwycą naszą publiczność. W koncercie z udziałem tancerzy zaprezentujemy tradycyjne tańce, charakterystyczne dla kręgu kultury latynoamerykańkiej: sambę, rumbę i salsę, które zrobiły zawrotną karierę zarówno na na parkietach tanecznych, jak i w muzyce artystycznej. W repertuarze koncertu znajdą miejsce kompozycje klasyczne oraz utwory inspirowane folklorem.

O cyklu
Organizowane w OKiS raz w miesiącu “Spotkania…” pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.

Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce
Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy!

https://www.facebook.com/events/323098527166866/

Data

lis 24 2023
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:00

Lokalizacja

Łukasińskiego 1/3 05-220 Zielonka, Poland

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl