Koncert Noworoczny w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie

📯📯📯Serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
🗓 12 stycznia 2024 r.
⌚️o godz. 19:00, po Mszy Świętej
⛪️w Kościele Rzymskokatolickim pw. Matki Bożej Częstochowskiej
📍przy ul. Kościelnej 54 w Wołominie.
Wstęp wolny 📯📯📯

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego.

Liczymy, że nasze wydarzenie spotka się z Państwa zainteresowaniem i spędzicie Państwo ten piątkowy wieczór wspólnie z nami na wyjątkowym muzycznym wydarzeniu.

ORKIESTRA KONCERTOWA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO swoją działalność rozpoczęła w czasie II wojny światowej, pełniąc głównie funkcje paradne, by po dwudziestu latach stać się Centralną Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. W tym czasie doskonaliła swój profil artystyczny i wzbogacała repertuar oraz instrumentarium. W 1989 roku otrzymała nazwę: Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki. W 2004 roku została włączona w skład Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
W jej repertuarze znajdują się programy patriotyczne i estradowe, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz oprawa mszy świętej. Często zaprasza do współpracy znanych solistów zarówno muzyki rozrywkowej jak i klasycznej.

Orkiestra Koncertowa RZAWP od wielu lat bierze udział w tematycznych koncertach i audycjach muzycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Dokonała również wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Utwory muzyki polskiej i światowej znalazły się na ponad 20 płytach. Za swoją działalność artystyczną została uhonorowana m.in. Nagrodą Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki.

Dziś Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego.

#koncert #koncertnoworoczny #wstepwolny #koncertwolomin

https://www.facebook.com/events/1074758883654778/

Data

sty 12 2024
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00
Kategoria