Marek Napiórkowski & Artur Lesicki “CELULOID”

Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert jazzowy duetu czołowych polskich gitarzystów i kompozytorów: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego. 🎶🎸
Marek Napiórkowski od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – szesnastokrotnie!!! nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album “WAW-NYC”. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami.
Artur Lesicki ma na swym koncie współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Peterem Herbolzheimerem i Adamem Holzmanem. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej: m. in.: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiljańskim, Mieczysławem Szcześniakiem. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych oraz jako członek orkiestry i solista w największych polskich festiwali muzycznych.
Album “Celuloid” to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie. Płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015.
Marek Napiórkowski i Artur Lesicki to także przyjaciele od lat dzieciństwa – po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie, formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię, a jednocześnie wydobyć to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: “Celuloid”.
“Celuloid” – choć nawiązuje do czasów, gdy wspaniałe polskie filmy powstawały głównie na taśmie czarno- białej – skrzy się kolorami. Większość partii zostało zarejestrowanych w całości na żywo z użyciem gitar akustycznych i klasycznych, zbudowanych przez najlepszych lutników na świecie. W nagraniach słychać też frapujące dźwięki gitary dwunastostrunowej, mini Martina, charango i gitar elektrycznych.
Wstęp na podstawie biletów 👉https://1ct.eu/lgqWZ

https://www.facebook.com/events/308508255140065/

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

kwi 28 2024

Czas

16:00 - 19:00

Lokalizacja

Pałacowa 1, 05-240 Chrzesne, Poland
Kategoria

Organizator

Pałac w Chrzęsnem
Pałac w Chrzęsnem
Email
m.roguska@palacwchrzesnem.pl