MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA POPLENEROWA SZTUK PLASTYCZNYCH Z KONCERTEM DŻESIKI KALMARY

Szanowni Państwo

17 marca o godzinie 18:00 w galerii przy Fabryczce odbędzie się wystawa poplenerowa Grupy Artystycznej RESONANCES. Prezentowane dzieła powstały podczas Międzynarodowego Sympozjum Artystycznego RESONANCES, który odbył się w Pałacu i Parku Jana III Sobieskiego w Woli Rasztowskiej, w dniach 5 -12 sierpnia 2022. Artyści z różnych stron świata mieli możliwość stworzyć własne dzieła, inspirowane okoliczną przyrodą, architekturą oraz atmosferą pleneru. Pod okiem artystów wszyscy chętni, zarówno dzieci jak i dorośli, mogli wziąć udział w wydarzeniu i stworzyć pracę z gliny lub namalować obraz. Inicjatorką i organizatorką projektu jest artystka Magdalena Piwko-Chudzik założycielka dwóch autorskich pracowni ceramicznych Foremka w gminie Klembów, będąca również instruktorką zajęć z malarstwa i rysunku w Gminnym Ośrodku Kultury w Klembowie. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: Francoise Ghienne, Maciej Jabłoński, Małgorzata Kołodziejak, Beata Pflanz, Alexandra Prajer, Wiesława Siejka, Bernadeta Sudnikowicz oraz Alicja Zon.

Dżesika Kalmary to duet dwójki muzycznych i pozamuzycznych przyjaciół – Kaliny Małczyńskiej i Marcina Grabińskiego. Wszystkim dobrze znane piosenki grają w wyjątkowych aranżacjach, przedstawiając zupełnie nowe oblicza utworów, które śpiewamy od lat! Elektryzujące rytmy z maszyny perkusyjnej mieszają się z przesterowanymi riffami na gitarze, a płynące linie basu współgrają z wokalem, który nie może się nikomu znudzić.
Kalina Małczyńska to artystka eksplorująca różne gałęzie sztuki. Śpiewa, gra na basie, tworzy biżuterię, rozwija swój talent aktorski, a każdą wolną chwilę spędziłaby w kinie lub na rowerze. Twórczość Kaliny to w konsekwencji duża wolność i ciągłe poszukiwania, eksperymenty. Absolwentka ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Wokalistyka Estradowa. Studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Wokalistyka Jazzowa.
Marcin Grabiński – muzyk, artysta. Gra na wielu instrumentach, m.in. gitarze, basie, perkusji, klawiszach. Dojrzałość i wrażliwość w grze to jego największe atuty. Z rozwagą i umiarem dobiera dźwięki tak, aby najlepiej służyły wykonywanym utworom. Jest twórcą i poszukiwaczem osobliwych i ciekawych dźwięków, które potrafi złożyć w całość. Wzbogaca występy swoją charyzmą i bogatą mimiką. Nagrywa, tworzy aranżacje, produkuje.
Uczył się na Wydziale Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina. Prowadzi kanał na YouTube, na którym dzieli się swoimi kompozycjami.

WSTĘP WOLNY!!!

#wystawa #malarstwo #resonances #wstepwolny #pracezgliny #ceramika

https://www.facebook.com/events/1921725851509447/

Data

mar 17 2023
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Lokalizacja

Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka

Organizator

Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka
Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka
Telefon
501 981 346
Email
fabryczka@powiat-wolominski.pl