Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy na obchody patriotyczne

11 listopada będziemy obchodzić 105 rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zapraszamy Państwa na uroczystości, które odbędą się w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego oraz przy Skwerze Pamięci Narodowej.

“Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski. Dzięki zmianom, które nastąpiły w skutek świetnych zwycięstw armij sprzymierzonych – wznowienie niepodległości i suwerenności Polski staje się odtąd faktem dokonanym” – tak brzmią słowa listopadowej depeszy nadanej przez Józefa Piłsudskiego m.in. do prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz władz brytyjskich, francuskich, niemieckich, włoskich i japońskich.

11 listopada tradycyjnie zaczniemy obchody w MOK. O godz.15.00 Agnieszka Lużyńska będzie prezentować sylwetki prezydentów II Rzeczpospolitej, następnie zaśpiewamy wspólnie pieśni patriotyczne i poczęstujemy się “Tortem dla Niepodległej”.

O godz. 18.00 rozpoczniemy obchody patriotyczne na Skwerze Pamięci Narodowej, gdzie złożymy wieńce i ułożymy ze zniczy białoczerwoną flagę . Po zakończeniu części oficjalnej zaprosimy na wojskową grochówkę serwowaną na miejskim targowisku.

Zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/1375509206651050/

Data

lis 11 2023
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Lokalizacja

Skwer Pamięci Narodowej w Markach

Organizator

Miasto Marki
Email
noreply@facebookmail.com