Od empatii do sprawczości – jak przez poezję kształtować wrażliwość? – wieczór poetycki i dyskusja

Zapraszamy na panel dyskusyjny połączony z wieczorem literackim Grzegorza Jerzego Gniadego z Oświęcimia.
Spotkanie będzie poświęcone roli poezji w budowaniu wrażliwości na świat i ludzi, a także w kształtowaniu postawy sprawczej i odpowiedzialnej.
Wspólnie zastanowimy się nad tym zagadnieniem i wysłuchamy pięknej poezji.

⏰Na spotkanie zapraszamy 27 marca o godzinie 18:00.
🎟Wstęp z darmową wejściówką.

Grzegorz Jerzy Gniady:
Od 23 marca 2009 roku jest poetą-członkiem Otwartego Koła Autorów krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. W grudniu 2011 roku wydał swój tomik ,,Wilczy Bilet”. Jest to poezja zaangażowana odnosząca się do różnych wydarzeń historycznych, które są jedynie przykładami, a cała jego poezja jest uniwersalna. Jest także publicystą: Pisał dla portali Oświęcim Online, Racjonalista, Euro Islam, Fronda, Wolne Media, a obecnie dla portalu PoliticsNow. Jest muzułmaninem-szyitą i członkiem szyickiego Islamskiego zgromadzenia Ahlul Bayt z siedziba w podwarszawskim Pruszkowie.
Jest także współpracownikiem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich w Polsce. Walczy z rasizmem i islamofobią w Polsce. Podczas rozpraw sądowych posiada mandat do reprezentowania wszystkich muzułmanów mieszkających w Polsce (tak Polaków, jak i obcokrajowców). Doprowadził w polskich sądach do skazania 20 rasistów i islamofobów, często członków skrajnie prawicowych i faszystowskich organizacji.

https://www.facebook.com/events/800761278564344/

Data

mar 27 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 21:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl