Odgłosy wiosny – Scena Niecała

Jak śpiewają wiosną ptaki? Jakimi głosami odzywają się żaby? Jak głośno bzyczą owady? – wspólnie będziemy naśladować trele, świergoty, kumkania i brzęczenia, nie tylko głosem, ale i na różnych niezwykłych instrumentach muzycznych. Jak porusza skrzydłami bocian? Jak skacze żaba? Jak szybko lata motyl? – spróbujemy to pokazać, poruszając się do wiosennej muzyki na własnych nogach lub na rękach rodziców.
Podczas 45-minutowej zabawy z muzyką będzie okazja, aby wypróbować swój głos, posłuchać śpiewu, dźwięku flecików i skrzypiec, a także aby samodzielnie sięgnąć po instrumenty i nauczyć się prostych piosenek.

Zajęcia oparte na idei edukacji muzycznej Carla Orffa poprowadzi Malina Sarnowska, muzyczka i edukatorka, od wielu lat związana z wiodącymi instytucjami kultury w Polsce, autorka piosenek, scenariuszy i projektów muzycznych, laureatka Nagrody im. C.K. Norwida w kategorii muzyka za autorski serial dla dzieci “Bazylek w Sinfonii Varsovii”. Jej pomysły zabaw muzycznych publikowane są w przewodnikach metodycznych dla przedszkoli i podręcznikach szkolnych (WSiP).

Promocja biletowa:

1 bilet – 15 zł/osoba
2 bilety dla dzieci + 1 bilet dla opiekuna w cenie 2 biletów – 30 zł
3 bilety dla dzieci + 1 bilet dla opiekuna w cenie 3 biletów – 45 zł

SCENA NIECAŁA
Spektakl odbywa się w ramach cyklu Scena Niecała – comiesięcznych spotkań ze sztuką dla dzieci w wieku przedszkolnym i żłobkowym (1-6 lat). Spotkania odbywają się w wybrane soboty i mają kameralny charakter. UWAGA: wydarzenia odbywają się w nowej-starej przestrzeni OKiS, czyli w budynku przy ul. Literackiej 20, gdzie kiedyś mieścił się Ośrodek Kultury. Ponieważ przystosowanie nowej przestrzeni jeszcze przed nami, uczestnicy będą zmuszeni wózki pozostawić przed wejściem lub wnieść schodami na wysoki parter.

https://www.facebook.com/events/952460072433353/

Data

maj 06 2023
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:00

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl