Otwarcie pierwszej w Wołominie Jadłodzielni i lodówki społecznej

Wszystkich, którzy lubią się dzielić, żeby mnożyć dobro zapraszamy na oficjalne otwarcie Jadłodzielni i lodówki społecznej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 16:00 w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło Nr 1 przy ul. Legionów 31A (wejście z tyłu budynku). Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz kulinarny autorki 5 bestsellerowych książek Sylwii Majcher*, która zaprezentuje wszystkim, jak gotować, żeby nie marnować.

Lokalizacja (ul. Legionów 31A) nie jest przypadkowa. W tym samym budynku, w dawnej siedzibie Straży Miejskiej będzie się mieścić Jadłodzielnia dla najbardziej potrzebujących podopiecznych OPS oraz pierwsza w mieście, dostępna dla wszystkich lodówka społeczna, którą w ramach uzupełnienia gminnego projektu ufundowali członkowie Stowarzyszenia Pozytywny Wołomin.

Uczestnicy wydarzenia będą pierwszymi, którzy mogą wesprzeć projekt. Zachęcamy do przyniesienia produktów do Jadłodzielni i zasilenia lodówki społecznej swoimi nadwyżkami żywności. Do Jadłodzielni najlepiej przynosić żywność z długim terminem ważności tj. kasze, makarony, oleje czy domowe przetwory itp.

Co roku w Polsce na wysypiska trafia 5 mln ton artykułów spożywczych. Aż 60% pochodzi z gospodarstw domowych. Wyrzucamy jedzenie, ponieważ często nie wiemy, co możemy zrobić z nadwyżkami. Z drugiej strony rośnie liczba osób, które z powodów ekonomicznych zmuszone są ograniczać wydatki, a oszczędności zaczynają właśnie od żywności. Dla jednych i dla drugich z pomocą przychodzą takie inicjatywy, jak ruszająca właśnie w Wołominie jadłodzielnia i lodówka społeczna.

Lodówka społeczna będzie ogólnodostępna – zarówno zostawianie, jak i pobieranie produktów będzie bezpłatne. Z urządzenia będzie można korzystając codziennie w godzinach 8-19.
Jadłodzielnia jest miejscem, w którym gromadzone będą nadwyżki sklepowe i produkty od darczyńców indywidualnych, które trafią do podopiecznych wołomińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i innych osób, które mają trudną sytuację.

*Sylwia Majcher jest autorką 5 bestsellerowych edukacyjnych książek, które ułatwiają niemarnowanie. Tworzy i realizuje kampanie społeczne wspierające idee food waste i zero waste. Promuje idee niemarnowania i troski o środowisko.

Partnerzy wydarzenia:
Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, Wołomin, Czysty Wołomin, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie, Stowarzyszenie Pozytywny Wołomin, MZO Wołomin

https://www.facebook.com/events/258220216530559/

Data

mar 25 2023
Zakończone!

Czas

16:00 - 18:00

Lokalizacja

siedziba Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło Nr 1 przy ul. Legionów 31A, Wołomin

Organizator

Wołomin
Email
noreply@facebookmail.com