Panel szkoleniowy “Szkoła na przyszłość, której jeszcze nie znamy”

🛑 Uwaga ‼ Z powodu choroby prelegenta wydarzenie zostało odwołane. O nowym terminie szkolenia poinformujemy wkrótce 🛑

👨‍💼 Zapraszamy na panel szkoleniowy “Szkoła na przyszłość, której jeszcze nie znamy”, który odbędzie się 26 stycznia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie.

🗣️👥 W czasie spotkania zastanowimy się nad odpowiedzią na kluczowe dla edukacji pytania “Co to znaczy, że szkoła jest dobra?” oraz “Jakiej szkoły potrzebujemy dzisiaj, by przygotować młodych ludzi do życia w świecie, którego jeszcze nie znamy?”. Porozmawiamy o zasadach, które organizują życie szkolne i fundamentach stanowiących podstawą procesu uczenia się i nauczania. Przyjrzymy się badaniom, które potwierdzają ich zasadność. Zastanowimy się, co dobrego już teraz dzieje się w tym zakresie w szkołach i co jeszcze możemy zrobić, by tworzyć dla naszych dzieci i naszych uczniów najlepszą możliwą szkołę. Porozmawiamy o wiedzy, kompetencjach i podmiotowości, o dobrostanie, o naturalnej ciekawości świata i głębokim uczeniu, ale też o ocenianiu, egzaminach oraz podmiotowości i sprawczości nauczycielki i nauczyciela.

👍 Wydarzenie jest bezpłatne i nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

PROGRAM PANELU

⏰ dla nauczycieli w godz. 15.00 – 17.00
⏰ dla rodziców w godz. 18.00 – 19.30

👨‍💼 prelegent – dr Jędrzej Witkowski

🏨 miejsce: sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie (III piętro)

——————————–
dr Jędrzej Witkowski – prezes zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) – największej polskiej organizacji pozarządowej działającej w obszarze edukacji. Z organizacją związany od 2005 roku, od 2018 jest jej prezesem. Ekspert edukacyjny, z wykształcenia doktor socjologii (Uniwersytet SWPS) i politolog (Uniwersytet Warszawski). Zajmuje się m.in. rozwojem kompetencji przyszłości, strategiami wprowadzania oddolnych zmian w szkołach oraz edukacją obywatelską i edukacją o polityce. W roli eksperta współpracował m.in. z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Instytutem Badań Edukacyjnych, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, UNDP i wieloma organizacjami pozarządowymi. Autor publikacji naukowych i ekspertyz a także publikacji metodycznych i przewodników dla nauczycieli i dyrekcji szkół. Inicjator i twórca programów edukacyjnych i programów doskonalenia dla placówek oświatowych. Absolwent Leadership Academy for Poland.

——————————–
Więcej informacji znajdziecie na stronie 👉 https://wolomin.org/panel-szkoleniowy-szkola-na-przyszlosc-ktorej-jeszcze-nie-znamy/

#WołominBliskoEdukacji
#Wołomin
#panelszkoleniowy
#bezpłatnie

https://www.facebook.com/events/1124638654850035/

Data

sty 26 2023
Zakończone!

Czas

15:00 - 19:30

Lokalizacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Zofii Nałkowskiej

Organizator

Wołomin
Email
noreply@facebookmail.com