Radzymińskie Walentynki Muzyczne: Dalida – pieśń miłości

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin zaprasza na Radzymińskie Walentynki Muzyczne: Dalida – pieśń miłości, recital Justyny Bacz.

W składzie:
Mariusz Dubrawski – pianino
Wojciech Ruciński – kontrabas
Maciej Kopczyński – gitara
Jarosław Gaś – perkusja

14 lutego (wtorek) godz. 19.00 Miejska Sala Koncertowa
Bilety: 25 zł (20 zł z Radzymińską Kartą Mieszkańca)

Sprzedaż on-line (link) 2-osobowe zaproszenia w cenie 40 zł możliwe do kupienia w biurze Biblioteki w godzinach pracy kasy.

Justyna Bacz – piosenkarka, pieśniarka, lingwistka, pedagog, tłumaczka, autorka przekładów piosenek, tekstów i muzyki. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW, uczestniczyła w warsztatach wokalnych Studia Piosenki przy klubach studenckich “Hybrydy” oraz “Remont” w Warszawie, ukończyła warsztaty piosenkarskie w krakowskim “Pałacu pod Baranami”, kontynuowała naukę śpiewu oraz gry na gitarze indywidualnie. Jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. nagrody Publiczności w Paryżu na Festiwalu”Dni Georges’a Brassensa” (“Journées Georges Brassens”), II nagrody na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, I nagrody Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, II nagrody Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, I nagrody Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej za promowanie kultury francuskiej w Polsce. Otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia “Les Amis de Georges” za kobiecą interpretację utworów Georges’a Brassensa. Była nominowana do osobowości roku “Polski Times” 2020. Na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA 2022 otrzymała III nagrodę w Plebiscycie Publiczności na najlepszą piosenkę premierową w koncercie “Premiery i interpretacje”. Nagrała osiem albumów bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: “Tête-à-tête”(2006), “Brassens mon amour” (2008), “Empatik” (2013), “Francuska chanson française” (2014), “Dalida pieśń miłości” z udziałem Anny Riveiro i Sergio Bettasa(2017), “Femmes czyli kobiety” (2019) oraz “Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin” (2019) wydany przez Polskie Radio Lublin. W maju 2021 ukazała się najnowsza płyta, w pełni autorska, adresowana do najmłodszych odbiorców zatytułowana “Kocham świat-Justyna Bacz dzieciom”. Justyna Bacz koncertuje w Polsce i we Francji. ale również w Szwajcarii, Niemczech, Belgii i Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z wybitnymi muzykami w kraju i za granicą. Jest członkiem Stowarzyszenia Literacko-Muzycznego “Ballada” , przez wiele lat była związana ze sceną “Piwnica na Wójtowskiej”, współpracuje Teatrem Kamienica w Warszawie. Justyna Bacz (…) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury – na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej. Joanna Nojszewska “Klucz francuski” Więcej o Artystce na stronie: www.justynabacz.net.

https://cogdziekiedy.radzymin.pl/events/537

https://bpr.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=118

https://www.facebook.com/events/749960046557025/

Data

lut 14 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

Miejska Sala koncertowa w Radzyminie

Organizator

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Telefon
797 054 664
Email
biuro@bibliotekaradzymin.pl