Radzymińskie Walentynki Muzyczne

Radzymińskie Walentynki Muzyczne

Dalida – pieśń miłości
– recital Justyny Bacz

Mariusz Dubrawski – pianino
Wojciech Ruciński – kontrabas
Maciej Kopczyński – gitara
Jarosław Gaś – perkusja

14 lutego (wtorek) godz. 19.00
Miejska Sala Koncertowa

Bilety: 25 zł (20 zł z Radzymińską Kartą Mieszkańca)
Sprzedaż on-line: https://bpr.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=118

2-osobowe zaproszenia w cenie 40 zł możliwe do kupienia w biurze Biblioteki w godzinach pracy kasy.

Justyna Bacz – piosenkarka, pieśniarka, lingwistka, pedagog, tłumaczka, autorka przekładów piosenek, tekstów i muzyki. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW, uczestniczyła w warsztatach wokalnych Studia Piosenki przy klubach studenckich “Hybrydy” oraz “Remont” w Warszawie, ukończyła warsztaty piosenkarskie w krakowskim “Pałacu pod Baranami”, kontynuowała naukę śpiewu oraz gry na gitarze indywidualnie.
Jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. nagrody Publiczności w Paryżu na Festiwalu”Dni Georges’a Brassensa” (“Journées Georges Brassens”), II nagrody na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, I nagrody Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, II nagrody Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, I nagrody Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej za promowanie kultury francuskiej w Polsce. Otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia “Les Amis de Georges” za kobiecą interpretację utworów Georges’a Brassensa. Była nominowana do osobowości roku “Polski Times” 2020. Na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA 2022 otrzymała III nagrodę w Plebiscycie Publiczności na najlepszą piosenkę premierową w koncercie “Premiery i interpretacje”.
Nagrała osiem albumów bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność: “Tête-à-tête”(2006), “Brassens mon amour” (2008), “Empatik” (2013), “Francuska chanson française” (2014), “Dalida pieśń miłości” z udziałem Anny Riveiro i Sergio Bettasa(2017), “Femmes czyli kobiety” (2019) oraz “Dalida pieśń miłości. Koncert w Polskim Radiu Lublin” (2019) wydany przez Polskie Radio Lublin. W maju 2021 ukazała się najnowsza płyta, w pełni autorska, adresowana do najmłodszych odbiorców zatytułowana “Kocham świat-Justyna Bacz dzieciom”.
Justyna Bacz koncertuje w Polsce i we Francji. ale również w Szwajcarii, Niemczech, Belgii i Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z wybitnymi muzykami w kraju i za granicą. Jest członkiem Stowarzyszenia Literacko-Muzycznego “Ballada” , przez wiele lat była związana ze sceną “Piwnica na Wójtowskiej”, współpracuje Teatrem Kamienica w Warszawie.
Justyna Bacz (…) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury – na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów. Koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.
Joanna Nojszewska “Klucz francuski”
Więcej o Artystce na stronie: www.justynabacz.net.

Zespół
Mariusz Dubrawski – kierownictwo muzyczne, aranżacje, piano, producent muzyczny, absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej (dziś Uniwersytetu Muzycznego) im. Fryderyka Chopina w Warszawie i długoletni wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Jest autorem muzyki teatralnej, oratoryjnej, i rozrywkowej. Współpracował i współpracuje z czołówką polskich artystów m.in. Stanem Borysem, Zbigniewem Wodeckim oraz Ireną Santor jako pianista i kierownik muzyczny zespołu towarzyszącego Artystce.
Wojciech Ruciński- basista, kontrabasista, muzyk sesyjny i koncertujący. Jego zainteresowania muzyczne obejmują różnorodne style muzycznych. Współpracował i współpracuje m. in. z Marylą Rodowicz, Januszem Stokłosą, Ireną Santor, Katarzyną Groniec i wieloma innymi artystami.
Jarosław Gaś – absolwent Średniej Szkoły Muzycznej w Łomży, w klasie perkusji profesora Jacka Jasłowskiego i Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji profesora Adama Buczka. Muzyk sesyjny i kontraktowy poruszający się w stylistyce jazz, fusion, blues, pop, rock. Współpracował m.in.z Agnieszką Hekiert, Januszem Muniakiem, Grzegorzem Kapołką, zespołem Kuby Badacha-Polucjanci, Janem Pietrzakiem. Uczestnik i laureat wielu konkursów i festiwali muzycznych (Jazz Juniors, Jazz na Odrą, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Sopot Hit Festiwal, KFPP Opole). Obecnie członek bluesowego zespołu Why Ducky? i Jazzowej Orkiestry Tomasza Bielskiego. Od kilkunastu lat współorganizator i kierownik artystyczny Zaduszek Jazzowych w Radzyminie. Zajmuje się też działalnością pedagogiczną.
Maciej Kopczyński – gitarzysta, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego działalność artystyczna obejmuje udział w projektach w obszarze muzyki klasycznej, tanga, jazzowej oraz rockowej. Zajmuje się również kompozycją i produkcją muzyczną we własnych projektach związanych z muzyką elektroniczną. Obecnie występuje na scenie Teatru Rampa oraz Teatru Dramatycznego.

Opinia
“Pełna sala, owacje na stojąco, bisy! Dzisiaj w warszawskim Teatrze Kamienica odbył się koncert “Dalida. Pieśń miłości”.
Za dziesięć dni 85. rocznica urodzin tej niezapomnianej artystki, a w maju ubiegłego roku minęła 30. rocznica jej śmierci. Z tej okazji Justyna Bacz, lingwistka, piosenkarka i autorka tekstów piosenek, przygotowała koncert poświęcony Dalidzie. Jego premiera miała miejsce 31 marca 2017 roku właśnie w Teatrze Kamienica. Zapis tego znakomitego koncertu dostępny jest na płycie.
18 piosenek w różnych językach. “Je suis malade” po francusku, “Paroles, paroles” po włosku, “Helwa ya baladi” po arabsku. Największe przeboje Dalidy jak “Gigi l`Amoroso”, “Bambino”, “Il
venait d`avoir 18 ans” czy “Mourir sur scene” wspaniale zabrzmiały po polsku. To zasługa Justyny Bacz, która jest autorką polskich tekstów. Justynie Bacz towarzyszyli Anna Riveiro, Sergio Bettas i zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego.
Piekny koncert wykonany z niezwykłą klasą, elegancją i miłością do Dalidy. Gratuluję Pani Justyno! – M.”
Mariola Pryzwan – pisarka, publicystka, biografistka

https://www.facebook.com/events/577846187095580/

Data

lut 14 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

Miejska Sala koncertowa w Radzyminie

Organizator

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Telefon
797 054 664
Email
biuro@bibliotekaradzymin.pl