RAT KRU w Kolejowej 11 | Zielonka k. Warszawy

Pora zacząć sezon ogródkowy!
Jako pierwszy na naszej plenerowej scenie wystąpi duet RAT KRU!

👉Wejście darmowe, ale to nie koniec niespodzianek, przed polskimi artystami wystąpi grupa prosto z Węgier – The Anahit – start o 19:00. Więcej szczegółów wkrótce.

⏰ 19:00 – The Anahit
⏰ 20:30 – RAT KRU

🗺 Ogródek za Kolejową 11 w Zielonce

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie.. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Ich “zerowa” płyta “RAT” łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. właściwy debiut czyli, “Rok Szczura” (Kayax) – oto na palecie pojawiają się rave i euro-house i … szczur raczy wiedzieć co jeszcze Trzeba po prostu sprawdzić. Premiera płyty zbiegła się z teledyskiem do utworu “Cześć”. Klip nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego “Tulipanem” – słynnego uwodziciela i złodzieja, idola i mentora Winogradzkiego Lwa. Zawieście oko również na innym teledysku/klipie – “Zły”, bo jest tam cały nieprawdopodobny wizerunek sceniczny duetu jak na dłoni!
Najnowszy album ukazał się 21 lutego 2022 i otrzymał tytuł “Winogrady” – na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł (i w której mają swoją kanciapę do produkcji i pomysłów oraz… kawałek boiska koszykarskiego). Pierwszym singlem / klipem promującym nowy materiał były “Grzyby” z gościnnym udziałem Mery Spolsky. Kolejne zajawki to “DMT” (gościnnie: RAU), kawałek zilustrowany klipem jakich mało (albo wcale) oraz “Go Rat Kru” (klip tylko dla dorosłych widzów). 17 lutego z kolei swoją premierę miała “Aleja Gwiazd” z gościnnym udziałem Iwony Skv (Shyness, Rebeka).
17 lutego z kolei swoją premierę miała długo oczekiwana “Aleja Gwiazd” – bezkompromisowa dekonstrukcja słynnej kompozycji Romualda Lipki do słów Marka Dutkiewicza, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego szacunku do oryginału, znanego z wykonania Zdzisławy Sośnickiej. O to zadbała śpiewająca tu gościnnie Iwona Skv (Shyness, Rebeka), a Winogradzki Lew, wokalista duetu, dopisał do refrenu swój tekst, zmieniając i mieszając konteksty. Jak to działa? Wszystko (prawie…) wyjaśnia się w teledysku inspirowanym filmem “Sara” z 1997 roku (ale także innymi obrazami z tego czasu). Klip odwołuje się do archetypu pradawnego protektora, wiernego obrońcy. Jest to historia trudnej miłości wbrew nakazom i społecznym regułom, a sam utwór, obecny w popkulturze od “zawsze”, stanowi doskonałe tło dla tej miłosno-bandyckiej opowieści
.
.
.
.
.
.
.
UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/3065209690439325/

Data

maj 13 2023
Zakończone!

Czas

20:30 - 23:30

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl