Ratuj się kto rodzi!

W ramach naszego cyklu “TEATRALNA SCENA” 12 lutego o godz. 20:00 zapraszamy na komediowy spektakl teatralny 👉 RATUJ SIĘ KTO RODZI!. Wystąpią: Jakub Wons i Marek Pituch.
🎫 Bilety na koncert do nabycia: https://www.scenacegielnia.pl/koncerty/ratuj-sie-kto-rodzi
👉Bilety ze zniżką dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca
👉 lub u nas na miejscu
🎸 Scena Cegielnia, Radzymin, Aleja Jana Pawła II 193 🎸
🎤 www.scenacegielnia.pl 🎤 ☎ 22 599 61 52 ☎
Do zobaczenia w SCENIE CEGIELNIA!
Pamiętaj, że Scena Cegielnia to także przepyszna włoska restauracja, siostra popularnego Basico z warszawskiego Wilanowa. 🍷🍽🍕🥗
Zarezerwuj miejsce przed lub po koncercie.
Rezerwacje: ☎22 599 61 52 📧 biuro@scenacegielnia.pl
Spektakl jest organizowany wspólnie z https://www.facebook.com/GRadzymin oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin http://www.bibliotekaradzymin.pl/
😎 ZAPRASZAMY

OBSADA:
ANDY – MAREK PITUCH
ROGER – JAKUB WONS

SCENOGRAFIA – ADAM GRZĄDZIEL
REŻYSERIA – GRUPA WSPARCIA

Głównymi bohaterami sztuki są Andy i Roger. Andy to mężczyzna, jeszcze dosyć młody, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez duże “O”. Wszystko za sprawą przyszłego potomka. I niby wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najserdeczniejszy przyjaciel, Roger.
Roger to penis.
Błyskotliwy, inteligentny, śmiały, o wielu twarzach wystawiający swojego właściciela na wiele prób. Andy prowadzi rozmowy ze swoim spersonifikowanym przyjacielem. Wspólnie szukają sposobu, jak poradzić sobie z osamotnieniem, humorami ciężarnej żony i czekającym go ojcostwem. Rolę mentora w tych zagadnieniach pełni sam Roger. W napięciu oczekiwania na potomka pojawia się oczywiście chwila słabości, którą skrzętnie chce wykorzystać Roger, namawiając Andy’ego do “złego”.
Poczynania obu bohaterów to podszyta czarnym humorem komedia, na dnie której kryje się prawda związana z obawami i lekami człowieka mającego sprostać a rcyważnemu zadaniu jakim jest ojcostwo. Zabawne dialogi, komiczne sytuacje, błyskotliwe komentarze do spraw damsko-męskich, a do tego fenomenalna wiwisekcja męskiej natury i postrzegania świata przez pryzmat… Rogera. To wszystko sprawia, że ta oryginalna sztuka jest inteligentną rozrywką z drugim dnem. Ucieszy i rozbawi zarówno prawdziwych macho, jak i ortodoksyjne feministki.

Recenzje:

“Zabawne dialogi, komiczne sytuacje, błyskotliwe komentarze do spraw damsko-męskich, a do tego fenomenalna wiwisekcja męskiej natury i postrzegania świata przez pryzmat… Rogera. To wszystko sprawia, że ta oryginalna sztuka jest inteligentną rozrywką z drugim dnem. Ucieszy i rozbawi zarówno prawdziwych macho, jak i ortodoksyjne feministki.”

” Dlaczego warto wybrać się na spektakl? Bo to opowiastka nieprzyzwoicie zabawna, urocza, przenikliwie inteligentna. Połączenie polskiego i angielskiego humoru dodaje jej głębi, którą odnaleźć można tylko w ironii, poczuciu humoru i dystansie do tzw. Tematów tabu. Tzw. Bo w rozmowie penisa z mózgiem takich tematów nie ma…”

Marek Pituch
Autor, aktor

Na ekranie zadebiutował w serialu “Egzamin z życia”. Miał to być drobny epizod, ale dzięki zaangażowaniu i talentowi Marka – losy Jego bohatera znacznie się rozwinęły. Podobna sytuacja miała miejsce w serialu “Dwie strony medalu”. Bo Marek Pituch ceniony jest za pracowitość i wprowadzanie dobrej atmosfery na planie. Można go było również zobaczyć w innych produkcjach jak: “Na wspólnej”, “Plebania” czy “Ojciec Mateusz”.
Uwielbiany przez mistrzów światła za plastyczną twarz. Każdą rolę buduje precyzyjnie w najdrobniejszych szczegółach, uważa, że to właśnie te drobne elementy tworzą filmowy świat. Wielbiciel Ch. Bukowskiego, M. Hłaski i J. Himilsbacha. Odpowiedzialny, uważny i pełen inwencji twórczej. Jak sam mówi: jestem samotnikiem uwielbiającym życie
w stadzie. Podpatruje ludzi wokół siebie i bezlitośnie wykorzystuje to w kreowanych przez siebie rolach na scenie, czy w filmie.

Jakub Wons
Aktor

Wieloletni aktor Teatru Druga Strefa, w którym zagrał w ponad 20 spektaklach m. in. “Wariat i zakonnica”, “Matka”, “Sonata Belzebuba” Witkacego, “Iwona księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza”, Mąż i żona” A. Fredry, “Ciocia” R. Wojasińskiego, “Ja córka Rasputina” i “Gdy w dzień przeleci nocny ptak” R. Akobdżaniana, “Pętla” M. Hłaski, “Mieszczanin Szlachcicem” Moliera, “Jubileusz” G. Taboriego, “Fin” S. Biragi, “Dialogi Penisa” P.H. Theronda.
W latach 2010-2012 pracował w Teatrze Imka w Warszawie jako producent. W tym czasie produkował lub współprodukował spektakle: “Sprzedawcy Gumek” H. Levina, “Ja” M. Siegoczyńskiego, “Wodzirej” na podst. F. Falka, “Generał” J. Jakubowskiego, “Bohater Osama” D. Kelly, “Henryk Sienkiewicz Greatest Hits” K. Materny, “Król Dramatu” M. Modzelewskiego.
W telewizji i filmie staje po obu stronach kamery. Jako aktor wystąpił w serialach i filmach: “Na dobre i na złe” (2001), “Ojciec Mateusz” (2008), “Zwerbowana Miłość” (2010), “Wałęsa” (2012), “Piąty Stadion” (2012). Jako II reżyser pracował przy produkcjach: 2009 – “Zwerbowana miłość”, 2006-2007 – “Dwie strony medalu”, 2006 – “Dylematu 5”, 2006 – “Volpone albo lis”, 2005-2006 – “Okazja”, 2004 – “Dziki”.

https://www.facebook.com/events/647096060439759/

Data

lut 12 2023
Zakończone!

Czas

20:00 - 23:00

Lokalizacja

aleja Jana Pawła II 193, 05-250 Radzymin, Polska

Organizator

ScenaCegielnia
ScenaCegielnia
Telefon
+48 22 599 61 52
Email
biuro@scenacegielnia.pl