Rosalie

W sobotę, 14 października 2023 w Scena Cegielnia wystąpi Rosalie – piosenkarka i kompozytorka reprezentująca nurt współczesnego R&B, a także prezenterka muzyczna Radia 357.
👉 Sobota, 14 października 2023, godzina 20:00
🎫 Bilety na koncert do nabycia:
👉 https://www.scenacegielnia.pl/koncerty/rosalie
👉 lub u nas na miejscu
🎸 Scena Cegielnia, Radzymin, Aleja Jana Pawła II 193 🎸
🎤 www.scenacegielnia.pl 🎤
☎ 22 599 61 52 ☎
Do zobaczenia w SCENIE CEGIELNIA!
Pamiętaj, że Scena Cegielnia to także przepyszna włoska restauracja, Basico Ristorante! 🍷🍽🍕🥗
Zarezerwuj miejsce przed lub po koncercie.
Rezerwacje: ☎ 22 599 61 52
📧 biuro@scenacegielnia.pl
😎 ZAPRASZAMY

Urodzona w Niemczech i wychowana przede wszystkim w Poznaniu artystka od najmłodszych lat uwielbiała muzykę. Do jednej z jej najwcześniejszych inspiracji należy między innymi królowa amerykańskiego R&B – Beyonce, błyszcząca na scenie za sprawą swojego wyjątkowego głosu, a także pomysłowych koncertowych aranżacji. Rosalie gustowała w przebojach lat 80. i 90., doceniając również takie zespoły i wykonawców jak TLC, Tinashe czy Masta Ace.

Debiutem Rosalie okazał się singiel “This Thing Called Love” wydany już w 2015 roku, niedługo później redakcja Brand New Anthem okrzyknęła ją jedną z najlepiej rokujących artystek roku 2016 na polskim rynku, efektywnie zwiększając tym samym zainteresowanie publiczności. Pierwsza EP-ka artystki zatytułowana “Enuff” wydana 25 listopada 2016 nakładem wytwórni Independent Digital przyniosła piosenkarce pierwsze sukcesy, ale dopiero debiutancki album studyjny “Flashback”, wydany w 2018 za sprawą Alkopoligamia.com ugruntował jej pozycję na rynku muzycznym. Również w tym roku Rosalie, za sprawą świetnie przyjętych singli, została nominowana do nagrody Fryderyka, a w lutym 2018 zdobyła główną nagrodę w plebiscycie Sanki. Stale powiększająca się lista coraz częściej odsłuchiwanych numerów jak “A pamiętasz?” czy “Królowa” oraz liczne występy na muzycznych festiwalach jak np. Open’er Fesitival czy Loftas Fest sprawiły, że słuchacze docenili naturalność i oryginalność brzmień, wywodzących się z popularnego stylu rhythm and blues.
Warto wspomnieć również o karierze radiowej piosenkarki, która od 2019 roku pojawia się w Czwórce, biorąc udział w audycji “Dziewczyny grają”, a od stycznia tego roku prowadzi również własny program muzyczny pt.”Soul Rider” na antenie radia 357.

Rosalie sprawnie balansuje na granicy pomiędzy popularnym mainstreamem a undergroundem. Jej fani doceniają przede wszystkim alternatywne brzmienia w wydaniu R&B, wraz z intrygującymi wpływami elektroniku, hip-hopu czy soulu. Utwory, które znalazły się na pierwszej płycie Rosalie “Flashback” były współtworzone przez rozmaitych polskich artystów takich jak Bitamina, 1988 czy Lasy, na krążku pojawiła się również Chloe Martini, polsko-brytyjska wykonawczyni ze sporym dorobkiem muzycznym. Z kolei wydany 20 marca 2020 roku przez Universal Music Polska długogrający album pt. “IDeal” okazał się być kontynuacją obranej już wcześniej ścieżki. Oryginalne połączenie elektryzujących i nieco balladowych kawałków wpisało się w gusta fanów, a takie utwory jak “Nie mów”, “Chmury” czy “Chodź, Chodź, Chodź” zyskały setki tysięcy odsłon. Najnowszym osiągnięciem artystki jest również status złotej płyty dla coveru “Kiedy powiem sobie dość” zespołu O.N.A., który wykonała w duecie z Chloe Martini.

https://www.facebook.com/events/1043953916979127/

Data

paź 14 2023
Zakończone!

Czas

20:00 - 23:00

Lokalizacja

aleja Jana Pawła II 193, 05-250 Radzymin, Polska

Organizator

ScenaCegielnia
ScenaCegielnia
Telefon
+48 22 599 61 52
Email
biuro@scenacegielnia.pl