Roy Einar Dreng (NOR) – koncert w Kolejowej 11

Zapraszamy na muzyczny wieczór z norweskim folkiem. Zagra dla nas Roy Einar Dreng, artysta, gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta. Jego muzyka to prawdziwa opowieść o ludzkiej naturze, zanurzona w lirycznej głębi i filozofii. Swoim chrapliwym i pełnym emocji głosem, stworzy dla Was muzyczne opowieści, które przywołują ducha norweskich sag.
Teksty zaś rzucają światło na prostotę codziennego życia i stają się refleksjami nad sensem istnienia.

⏰ 21 października, godzina 19:00
🗺 Kolejowa 11 w Zielonce
🎟 Wstęp darmowy, obowiązują wejściówki: https://app.evenea.pl/event/884718-18/

Na scenie Roy Einar Dreng przekształca tę liryczność w energię i żywiołowość skandynawskich skaldów. Nieważne, czy to ogromna widownia, czy kameralne grono – na występie rodzi się atmosfera wspólnoty, więzi człowieka z człowiekiem i człowieka z przyrodą. Muzyka artysty czerpie inspirację z naturalnego piękna Norwegii, szczególnie jest widoczna w jego pasji do wędkarstwa.
Jako wędkarz hobbysta jeździł po całej Norwegii. Godzinami obserwował pstrągi i skaczące łososie. To wtedy poczuł, jak nierozerwalny jest związek między przyrodą i pieśnią. Zrozumiał, że skandynawska pieśń jest częścią jego duszy. I to słychać w jego piosenkach – surowych, pięknych i pełnych liryzmu.
Twórczość Roya Einara Drenga to połączenie wielu wpływów, w tym norweskiej tradycji, muzyki ludowej i różnych stylów muzycznych. To muzyczna podróż, która przywołuje nostalgiczne wspomnienia i głębokie emocje.

Artysta ma już na swoim koncie liczne doświadczenie sceniczne, współpracę z zespołem BobBand /tribute to Bob Dylan/. Autor i wykonawca projektu My Dylan Your Dylan na zlecenie Festiwalu Literatury w Stavern (Stavern Litteraturfestival). Wielokrotnie brał udział w Dylan Festival w Beitostølen oraz na koncertach poświęconych 70. i 75. urodzinom noblisty na scenach w Rockefeller i Parkteatret w Oslo, oraz występował na festiwalach w różnych krajach europejskich, w tym w Polsce.
Jego dyskografia zawiera dwa albumy z zespołem R.E.DRENG & FRIENDS: Middle of the Night (2016) i Awareness (2021), a obecnie trwają prace nad nowym albumem Mellom Himmel og Jord.

Patronat medialny objął portal Strefa Music art.
.
.
.
.
.
.
.
.
UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/868738501431668/

Data

paź 21 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl