Róża i Alexandra Alden (MT) w Kolejowej 11, Zielonka k. Warszawy

Zapraszamy na kolejne muzyczne spotkanie w ogródku Kolejowej 11. Tym razem będziemy gościli na naszej scenie zespół Róża, oraz czarującą Alexandrę Alden prosto z Malty.

👉Start: 19:00
Wstęp wolny

RÓŻA:
Zespół Róża to trio w składzie Małgorzata Penkalla, Szymon Lechowicz i Kamil Hordyniec. Twórcy znani są z grup Enchanted Hunters, Sorja Morja oraz Wilga, mieszkają i tworzą w Warszawie. Róża wygrała Konkurs Songwriterski “Czekamy, czekamy” im. Roberta Brylewskiego, grała na Jarocinie i festiwalu Fama, gdzie zdobyła tytuł laureata. 4 lutego 2022 roku w dystrybucji Asfalt Distro ukazał się pierwszy album grupy – “Bu!”.

“Fascynująca, może nawet sensacyjna, lista radiowych hitów z drugiej strony lustra”. Bartek Chaciński, Polityka

“Znakomitej jakości pop. Elegancki, finezyjny, o dużym przebojowym potencjale”. Bartosz Nowicki, Dwutygodnik

“Zjawiskowy album”. Jacek Skolimowski, Newsweek

“Te piosenki, zwłaszcza na żywo, z bitem, sprawiają wrażenie jakby idealnie nadawały się na ścieżkę dźwiękową do serialu Euforia”. Jakub Knera, Nowe idzie od morza

ALEXANDRA ALDEN:
Urodzona na Malcie Alexandra Alden, jak wielu z jej wyspy, poszukuję swojej przynależności także w innych miejscach świata i wyobraźni. W swojej muzyce porusza ironiczne opowieści o końcu świata, łagodną mądrość efektu motyla oraz ogrom i piękno natury. Poetycka, oniryczna atmosfera jej utworów wciąga słuchacza i tworzy z nim głęboką więź emocjonalną.

Jej twórczość czerpie inspirację z wczesnych klasycznych autorów piosenek, takich jak Joni Mitchell i Nick Drake, a także z tych współczesnych: Bon Iver, Sufjan Stevens, Laura Marling, Florence & The Machine, Fiona Apple i Father John Misty.

Alexandra wydała do tej pory dwa albumy i jedną EP – “The Curious Child” (EP, 2012), “Wild Honey” (LP, 2018), a ostatnio “Leads to Love” (LP, 2021). Występowała w Holandii (gdzie mieszka na co dzień), Belgii, Niemczech, Austrii, Bułgarii, Danii, Szwecji, na Malcie, we Włoszech, USA i Wielkiej Brytanii, a w 202EFD[2 roku zagrała na wielu festiwalach i showcase’ach w całej Europie.

Zdobyła wiele nagród, w tym Ad Van Meurs Prijs za “najpiękniejszą piosenkę” (“Darling”), Person of the Year 2018 dla Lovin’Malta Awards, a także nagrodę Cultural Achievement Award w 2021 roku

Alexandra rozpoczęła rok 2023 od rezydencji w Salzburgu w Austrii, gdzie przez kilka miesięcy mieszkała w zamku, po czym wyruszyła w trasę po Włoszech i Sycylii, by w końcu wylądować na Malcie na weekend wyprzedanych pokazów z udziałem nagradzanej ilustratora i społecznika. Chrisa Riddella, który rysował na żywo podczas jej występów. Aby uczcić wydanie ilustrowanej wersji “Małego Księcia” swojego autorstwa, Chris zaprosił Alexandrę do skomponowania piosenki specjalnie na tę okazję, zatytułowanej “Blossom Dearest”, która jeszcze nie została wydana.

Z pewnością usłyszycie je, a także inne wspaniałe utwory, podczas pierwszej polskiej trasy Alexandry Alden, która obejmie również występ na Kolejowej 11 w Zielonce
.
.
.
.
.
.
.
.
UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/746886183802999/

Data

lip 02 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 22:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl