RUO: W starym kinie – rzecz o niemej i mówionej kinematografii polskiej

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Radzymińskiego Uniwersytety Otwartego. Wstęp wolny.

W starym kinie – rzecz o niemej i mówionej kinematografii polskiej

Jarosław Wojciechowski – Absolwent Wydziału Chemii UW, obecnie doktorant, który w swej pracy doktorskiej łączy nauki ścisłe z historią i historią sztuki. Varsavianista od pięciu lat prowadzący wykłady i wycieczki. Jest autorem licznych artykułów a także dwóch pozycji książkowych. Miłośnik przedwojennej kultury polskiej. Kolekcjoner przedwojennych płyt gramofonowych z polską muzyką rozrywkową, a także różnych nietypowych przedmiotów związanych ze starą Warszawą. Laureat nagrody Złoty Liść Retro w 2016 roku.

Zajmuje się głównie kulturą społeczną I połowy XX wieku (przed- i powojenną polską muzyką, filmem, plastyką, designem, varsavianistyką). Prelekcje wzbogaca artefaktami z epoki oraz prezentacjami multimedialnymi.

Jest inicjatorem i głównym redaktorem (wespół z Grzegorzem Stępniem) serwisu internetowego “Ulice Twojego Miasta” poświęconego historii Warszawy, tworzonego przez ludzi z nią związanych od urodzenia lub z wyboru, ale tak samo kochających to miasto. Wszystkie udostępnione w serwisie opracowania to efekt ich wspólnej pracy – wspólnej, chociaż często… osobnej. Dlaczego? Gdy jedni siedzieli w bibliotekach i szperali w książkach, inni – z aparatami fotograficznymi w dłoniach – biegali po stolicy i utrwalali dzień dzisiejszy poszczególnych ulic. Kolejni zajmowali się problemami informatycznymi, a jeszcze inni czuwali nad wprowadzanymi tekstami…

https://ulicetwojegomiasta.pl/

https://www.facebook.com/events/2349853805207901/

Data

maj 20 2024
Zakończone!

Czas

15:00 - 18:00

Lokalizacja

ul. Konstytucji 3-go Maja 15, 05-250 Radzymin, Poland

Organizator

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin
Telefon
797 054 664
Email
biuro@bibliotekaradzymin.pl