Smyczkowa rodzina – Filharmonia Narodowa | Spotkania z muzyką

Kwartet smyczkowy tworzą dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela. Skład ten został upowszechniony przez klasyków wiedeńskich w drugiej połowie XVIII wieku i do dziś uważany jest za najdoskonalszy zespół kameralny, w którym instrumentaliści muzykują jak równorzędni partnerzy. Najmłodszych słuchaczy zabierzemy – razem z tytułową “smyczkową rodziną” – do świata muzyki kameralnej, granej przez dwa, trzy lub cztery instrumenty. Zdradzimy Wam sekrety budowy instrumentów oraz opowiemy ich ciekawą historię.

SPOTKANIA Z MUZYKĄ
Organizowane w OKiS raz w miesiącu “Spotkania…” pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.

Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce.
Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy do udziału.

Bilety 5 zł.

https://www.facebook.com/events/3513910078852419/

Data

kwi 28 2023
Zakończone!

Czas

11:30 - 14:30

Lokalizacja

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Organizator

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Telefon
22 771 90 70
Email
okis@zielonka.pl