Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Zaczytany Radzymin”!

Agnieszka Oniszk-Stachyra oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin serdecznie zapraszają miłośników literatury na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim autorem komedii kryminalnych i powieści obyczajowych.

Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia o godzinie 17.00 w Miejskiej Sali Koncertowej.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista… to znaczy twórca kryminałów.

Autor przez lata związany był z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie piastował funkcję sekretarza redakcji magazynu “Party”. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem “Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com.
Dwie jego powieści, “Jak Cię zabić, kochanie?” i “Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w plebiscycie “Książka roku” portalu Lubimy Czytać.
Za książkę “Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie “Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść “Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną “Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.
Jesienią 2019 roku jego powieść “Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa.
W 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści “Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi “Gorset i szpada”).
W sumie książki Alka rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 650 tysięcy egzemplarzy.

Alek ma dwa życiowe hobby: muzykę i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…

https://www.facebook.com/events/508495774592198/

Data

sty 28 2023
Zakończone!

Czas

17:00 - 20:00

Lokalizacja

Miejska Sala Koncertowa, Konstytucji 3 Maja 15, 05-250 Radzymin

Organizator

Zaczytany Radzymin
Zaczytany Radzymin
Email
stowarzyszenie@rybienkolesne.pl