Święto Niepodległości

Już niedługo obchodzić będziemy jedno z najważniejszych świąt w Polsce – Święto Niepodległości. W tym dniu wspominamy bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość. To dzięki ich determinacji Polska odzyskała suwerenność po latach zaborów. Dzisiaj, kiedy żyjemy w niepodległym kraju, nie zapominajmy o tych, którzy oddali życie za naszą wolność. 🇵🇱 🇵🇱
⛪W tym roku gminne obchody Święta Niepodległości odbędą się w Woli Rasztowskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11:00 mszą świętą w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Woli Rasztowskiej. Po niej z krótkim programem artystycznym wystąpi Chór Ludzi Pozytywnych.
🏛️ Następnie, o godzinie 12:30, zapraszamy Was na obchody przy SP w Woli Rasztowskiej, gdzie nastąpi odsłonięcie nowego murala 🎨🖌️, który będzie przypominać o patronie szkoły Janie III Sobieskim.
Ponadto:
👑 Spotkanie z królem Janem III Sobieskim – to wyjątkowa okazja, aby poznać historię i dziedzictwo naszego patrona szkoły.
💃 Polonez na dziedzińcu pałacu – połączmy się w tradycyjnym tańcu, aby uczcić nasze dziedzictwo kulturalne.
☕ Degustacja kawy parzonej po turecku – przenieśmy się w czasie i spróbujmy tego wyjątkowego napoju.
🏆 Gry i zabawy sportowe

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Fundacji Grupy PERN w ramach dwóch programów “Lokalny Patriota” oraz “Wyrównujemy szanse” pozyskanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Klembowie oraz Stowarzyszenie Wola Rasztowska.
#Niepodległość #świętoniepodległości #Polska #gminaklembów

https://www.facebook.com/events/643739474317522/

Data

lis 11 2023
Zakończone!

Czas

11:00 - 14:00

Lokalizacja

Wola Rasztowska

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury w Klembowie
Email
noreply@facebookmail.com