Tajemnice Mazowieckich Kapliczek i Krzyży Przydrożnych – spotkanie z Zofią Paczóską

Codziennie mijamy w drodze do pracy, do sklepu, do szkoły kapliczki i krzyże przydrożne. Rzadko zastanawiamy się skąd się tu wzięły, kto i dlaczego je tu postawił A stawiane były zawsze z potrzeby serca, z ważnego powodu.

Książka autorstwa Zofii Paczóskiej zawiera 50 niesamowitych historii powstania kapliczek i krzyży przydrożnych z terenu 5 mazowieckich powiatów: siedleckiego, węgrowskiego, mińskiego, nowodworskiego i samej Warszawy. To często dramatyczne historie rodzinne, czasem wpisujące się w historię Polski. Historie zostały zilustrowane specjalnie namalowanymi obrazami znanego malarza Mirosława Greluka, a także pięknymi zdjęciami Agi Król i Tomasza Pawlicy. Nastroju duchowości w książce dodaje niezwykła poezja Marii Woźniak, która napisała swoje wiersze po doświadczeniu śmierci klinicznej.

Na spotkanie z autorką i rozmowę o tych niezwykłych elementach naszego otoczenia zapraszamy na Kolejową 11, 13 stycznia o godzinie 17:00⌚

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Zielonki

👉Wstęp wolny

UWAGA!
Udział w wydarzeniu łączy się z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku w relacjach zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/618900899995539/

Data

sty 13 2023
Zakończone!

Czas

17:00 - 20:00

Lokalizacja

Kolejowa 11

Organizator

Kolejowa 11
Kolejowa 11
Telefon
537 389 524
Email
kolejowa11@zielonka.pl