TANGO – ULICE MIAST TEATR GROT KINGA I ARKADIUSZ GŁOGOWSCY ORAZ ZESPÓŁ THE GOATERS

Zapraszamy Państwa na spektakl muzyczny o historii tego wspaniałego, pełnego namiętności stylu tańca, który śpiewany, tańczony i grany jest z powodzeniem po dzisiejsze czasy.

Tango powstało około 1900 roku w Buenos Aires i Montevideo i nazwane zostało tangiem argentyńskim. Początkowo taniec ten wykonywano w różnego rodzaju lokalach i domach publicznych oraz na ulicach miasta. Był to jedyny rodzaj tańca, oprócz walca i polki, w którym partnerzy obejmowali się. Cechą wyróżniającą tango argentyńskie była improwizacja.

W Widowisku usłyszymy tanga argentyńskie, urugwajskie, francuskie, polskie zwieńczone habanerą kubańską, od której to wywodzi się tango. W finale usłyszymy najpopularniejszą habanerę z opery Carmen w wykonaniu Kingi Teresy Głogowskiej.

Artyści wraz ze wspaniałymi muzykami wirtuozami: Dorotą Błaszczyńską Mogilską na skrzypcach, Dawidem Rydzem na akordeonie oraz Maciejem Koziołem na kontrabasie wykonają najznakomitsze tanga okresu odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wtedy właśnie nastąpił rozkwit tanga w Polsce w kabaretach, teatrach i filmie. Wykonywały je znakomite gwiazdy takie jak Hanka Ordonówna, Lucyna Messal, Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Tola Mankiewiczówna, Mieczysław Fogg, Loda Niemirzanka, Tadeusz Faliszewski czy Wiera Gran.

Podczas koncertu nie zabraknie również popisowych utworów instrumentalnych takich jak np: “Tango pour Claude” – Richard Galliano, “Oblivion”- Astor Piazzolla, “Por una cabeza” – Carlos Gardel. Atrakcją wieczoru będzie także wykonanie utworu premierowego – “Libertango” – tango Astora Piazzoli, do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

MODA NA TANGO TRWA !

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

https://www.facebook.com/events/712057057136914/

Data

mar 11 2023
Zakończone!

Czas

17:00 - 20:00

Lokalizacja

Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka

Organizator

Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka
Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka
Telefon
501 981 346
Email
fabryczka@powiat-wolominski.pl